Kamil Durczok przegrał sprawę o odszkodowanie z „Wprost”

Redakcja PR - 14.05.2018
153

Kamil Durczok przegrał sprawę o odszkodowanie z "Wprost"

Nadszedł finał ciągnącego się miesiącami sporu pomiędzy Kamilem Durczokiem a tygodnikiem „Wprost”.  Jak wynika z informacji podanych przez jednego z dziennikarzy „Wprost” Durczok przegrał sprawę o odszkodowanie w wysokości 2 mln zł.

Na Facebooku możemy przeczytać następujący wpis:

„Wygraliśmy proces z Kamilem Durczokiem w sprawie artykułów o molestowanie seksualne. Sąd w całości oddalił jego powództwo. Kilka lat batalii sądowych zakończyło się pełnym sukcesem. Dziękuję wszystkim odważnym kobietom, które złożyły zeznania przed sądem, potwierdzając historie opowiedziane nam w trakcie zbierania materiałów do ksiażki. Dziękuję świetnym obrońcom Aleksander Grot, Paulina Piaszczyk i Aleksandrowi Kosmusowi. Ten wyrok przywróca wiarę w sądy i sprawiedliwość. Mam nadzieję, że będzie też przełomem w postrzeganiu spraw molestowania seksualnego kobiet. #polskiemetoo”.

Kamil Durczok pracował kiedyś dla TVNu, został wówczas oskarżony o mobbiny w redakcji „Faktów” TVN. W związku z tą sytuacją w tygodniku „Wprost” powstały dwa teksty („Ukryta prawda” i „Nietykalni”), za które dziennikarz zażądał 2 mln zł odszkodowania i przeprosin. Po opublikowanych artykułach powołano komisję wewnętrzną, która w wyniku śledztwa ustaliła, że w redakcji „Faktów’ dochodziło do przypadków mobbingu i molestowania seksualnego.

 

Na podstawie: https://teleshow.wp.pl/wprost-nie-zaplaci-kamilowi-durczokowi-2-mln-zl-6251711805908609a?src01=483bb&src02=6251714075670657

Comments

comments

153
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...