JYSK zaangażowany w przygotowanie mieszkania dla repatriantów z Kazachstanu

Informacja Prasowa - 01.12.2020
195

JYSK zaangażowany w przygotowanie mieszkania dla repatriantów z Kazachstanu

Świnoujście ma nowych mieszkańców. Na zaproszenie Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza do miasta przeprowadziła się rodzina repatriantów z Kazachstanu, państwo Marina i Vyacheslav Sapogov. Firma JYSK zaangażowała się w wyposażenie mieszkania dla przybyłej rodziny.

Państwo Sapogov to młodzi, wykształceni ludzie, którzy chcą żyć i pracować w Polsce. Do Świnoujścia przybyli w weekend. W poniedziałek 30 listopada br., rozpoczęli starania w celu uzyskania polskich dokumentów tożsamości.

– Niezwykle miło nam powitać nowych mieszkańców Świnoujścia. Mamy nadzieję, że zadomowią się Państwo u nas i wkrótce będziecie czuć się, jak „u siebie” – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – My zrobimy wszystko, by Wam w tym pomóc. Życzę powodzenia przy realizacji tak ważnej życiowo decyzji i szczęśliwego pobytu w nowym domu, w Polsce.

Pradziadkowie pani Mariny zostali przesiedleni do Kazachstanu w 1936 roku. Marina i Vyacheslav Sapogov chcieliby w Polsce rozpocząć nowe życie. Wcześniej pani Marina pracowała w agencji nieruchomości. Pan Vyacheslav jest kucharzem. W przyszłości mają zamiar powiększyć rodzinę. Pragną, by ich dzieci urodziły się w Polsce.

– Już zdążyłam pokochać Świnoujście – mówi pani Marina.

Przyjazd do Świnoujścia państwa Sapogov możliwy był po uzyskaniu przez nich wizy krajowej, wydawanej przez konsula i po przedstawieniu dowodu potwierdzającego posiadanie warunków do osiedlenia się. Takim dowodem jest uchwała rady miasta wraz ze zobowiązaniem do zapewnienia mieszkania i źródeł utrzymania przez okres nie krótszy, niż dwa lata. Państwo Sapogov wprowadzili się do w pełni wyposażonego mieszkania. W zaaranżowanie miejsca do mieszkania zaangażował się JYSK.

– Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tak potrzebny i szczytny cel. Mamy nadzieję, że nasze produkty z asortymentu wyposażenia domu posłużą na długo i sprawią, że mieszkanie będzie jeszcze bardziej przytulne i komfortowe. Wspieranie naszych rodaków, powracających do kraju jest bardzo ważne i potrzebne. Decyzja Pana prezydenta Żmurkiewicza, aby zaprosić rodzinę z Kazachstanu do Świnoujścia to przykład do naśladowania dla wielu innych miast. Przybyłej do ojczyzny rodzinie życzymy wszystkiego dobrego – mówi Sylwia Filimon, Kierownik komunikacji i PR w JYSK Polska.

JYSK jest międzynarodową siecią handlową, wywodzącą się z Danii, sprzedającą „wszystko dla domu”. Sieć założona została przez Larsa Larsena, który w 1979 roku otworzył swój pierwszy sklep w duńskim mieście Aarhus.

JYSK obejmuje obecnie 2 949 sklepów. Firma prowadzi też sprzedaż on-line.

Sieć zatrudnia ok. 25 600 pracowników w 51 krajach na całym świecie.

JYSK należy do  Lars Larsen Group, w której skład wchodzą liczne firmy m.in. z branży wnętrzarskiej, sieć restauracji, pole golfolwe. Roczny obrót JYSK wyniosi 4,1 miliarda Euro.

Chociaż JYSK jest dziś firmą globalną, firma zarządzana jest w oparciu o skandynawskie korzenie. Odzwierciedla to kulturę firmy i sposób, w jaki prowadzimy działalność.

W Polsce JYSK istnieje od 2000 roku. Siedziba JYSK Polska znajduje się w Gdańsku. W Polsce JYSK obejmuje 238 sklepów i zatrudnia ponad 2.250 osób.

Comments

comments

195
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...