„Jutronauci” – nowy projekt „Gazety Wyborczej” o Polakach, którzy zmieniają świat

Redakcja PR - 13.09.2017
45

"Jutronauci" - nowy projekt "Gazety Wyborczej" o Polakach, którzy zmieniają świat

„Gazeta Wyborcza” razem z Kulczyk Investments w nowym projekcie opowiadają historie wybitnych Polaków – „jutronautów”: wizjonerów, pasjonatów, innowatorów. Co powoduje, że tylko nielicznym udaje się wykroczyć poza horyzont teraźniejszości i urzeczywistnić swoje marzenia? Dlaczego to właśnie oni zaszli tak daleko? Czy istnieje jakiś przepis na sukces?

– Pełno jest utalentowanych ludzi mających mnóstwo pomysłów, z których nic nie wynika – zauważa David Kelley z Uniwersytetu Stanforda, legenda wzornictwa, współautor książki „Creative Confidence”. Jego zdaniem ważniejsze są: empatia, gotowość zrozumienia motywacji i potrzeb innych ludzi, spostrzeżenia wynikające z doświadczania. Być może kluczem do sukcesu jest wyzbycie się egoizmu i myślenie o wspólnocie.

– Zdobywajcie świat dla siebie, dla nas, dla Polski – przekonywał Jan Kulczyk.

W nowym cyklu „Gazety Wyborczej”, którego partnerem jest Kulczyk Investments, redakcja co tydzień opisuje wyjątkowych ludzi – „jutronautów”: artystów, naukowców, przedsiębiorców, konstruktorów, którzy już dzisiaj kreują przyszłość. Analityczka trendów Zuzanna Skalska,artysta i ceramik Marek Cecuła, inzynier Oskar Zięta, badaczka rozwoju nowych technologii dr Aleksandra Przegalińska i wielu innych opowiedzą, co ich napędza, co im pomaga, a co przeszkadza w pracy. Dzięki tym historiom czytelnicy będą mogli zrozumieć ich motywację i poznać trudności, jakie napotykali na swej drodze. Projekt ma  zainspirować czytelników, by podążali za swoją ciekawością, za pomysłami, które mogą zmienić ich życie i świat – poprzez teksty, a także podczas spotkań na żywo w wybranych miastach Polski z udziałem wybranych bohaterów projektu – po to, by swoimi opowieściami tchnęli w czytelników pęd do działania.

Planowanych jest 5 spotkań: w Warszawie, Katowicach i we Wrocławiu. Najbliższe odbędzie się w czwartek, 21 września br. o godz. 16:00 w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, program oraz rejestracja na stronie: jutronauciwarszawa.evenea.pl.

Zwieńczeniem projektu będzie wydarzenie, na które zostaną zaproszeni wszyscy „jutronauci”. Podczas spotkania zostaną ogłoszone wyniki stypendium „Bilet za horyzont”, realizowanego we współpracy z „jutronautami”-mentorami i ekspertami w kilku kategoriach tematycznych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą mieli możliwość spędzenia czasu ze swoimi idolami oraz otrzymania cennych wskazówek, które przybliżą ich do realizacji celów. W wyłanianie laureatów aktywnie zaangażuje się także Sebastian Kulczyk – prezes Kulczyk Investments, inicjator programu akceleracyjnego InCredibles, przedsiębiorca aktywnie działający w środowiskach start-upowych.

Projekt potrwa do końca 2017 roku. Więcej informacji na stronie: Wyborcza.pl/jutronauci.

Patronem medialnym jest Radio TOK FM.

Partnerem strategicznym jest Kulczyk Investments.

Comments

comments

45
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...