Jacek Gasiński na czele nowego serwisu wspieranego przez Google Digital News Inititive

Redakcja PR - 03.07.2017
93

Jacek Gasiński na czele nowego serwisu wspieranego przez Google Digital News Inititive

Już dziś startuje portal Mamzdanie.pl, kolejny projekt Eurozetu. Na jego czele stanął Jacek Gasiński. Nowe przedsięwzięcie to innowacyjny panel dyskusyjny z widzami, którzy będą mogli na bieżąco komentować różne tematy poruszane na Mamzdanie.pl pojawiające się w postaci wideo.

Codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 na stronie mamzdanie.pl pojawią się wideo materiały dnia, w których dziennikarze zaprezentują wybrany aktualny problem społeczno-polityczny, budzący powszechne kontrowersje. Każdy z nich będzie przedstawiony w formie pytania. Użytkownicy serwisu będą mogli nagrać swoje opinie za pomocą smartfona, wybierając wcześniej opcje „za” lub „przeciw”. Wideo z opiniami publikowane będą codziennie  od poniedziałku do piątku. Natomiast w weekendy zobaczymy najciekawsze nagrania z mijającego tygodnia. Moderator udostępni te opinie, które nie zawierają treści wulgarnych, obraźliwych lub obscenicznych.

„Obecne czasy gwarantują, że tematów do dyskusji na pewno nie zabraknie. Jesteśmy przekonani, że stworzyliśmy miejsce, w którym jakościowe dziennikarstwo spotka się z internautami, którzy mają własne zdanie i nie boją się go wypowiadać wprost. Nasza formuła wideo-opinii gwarantuje wyłączenie z dyskusji internetowych hejterów, którzy kryją się za pseudonimami. – mówi Tomasz Sofuł, dyrektor działu online Grupy Eurozet.

Eurozet na portal Mamzdanie.pl otrzymał wsparcie od Google w ramach funduszu Digital News Inititive. Dokładna kwota nie jest znana, jednak zakłada się, że oscylowała między 50 a 300 tys. euro.

Do współpracy redakcja zaprosiła czołowych polityków i osoby znane z życia publicznego. Ich komentarze będą również nagrywane za pomocą aplikacji mamzdanie.pl. Wkrótce zostaną ujawnione nazwiska pierwszych stałych komentatorów.

Liderem projektu Grupy Eurozet jest Jacek Gasiński, były reporter m.in. „Faktów” TVN i „Wiadomości” TVP1. Producentem materiałów redakcyjnych będzie Marek Czunkiewicz, dawny producent Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, który objął jednocześnie stanowisko szefa Działu Wideo Online w Grupie Eurozet. Szefem serwisu radiozet.pl jest Łukasz Sawala.

Comments

comments

93
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...