Izabela Rak laureatką konkursu „Człowiek z pasją”

Informacja Prasowa - 27.05.2019
31

Izabela Rak laureatką konkursu „Człowiek z pasją"

Reportaż „Samotność Adam” Izabeli Rak, wyemitowany w magazynie UWAGA, zyskał największe uznanie jurorów w drugiej edycji konkursu „Człowiek z pasją – Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza”, organizowanego przez portal Interia. Cztery wyróżnienia powędrowały w ręce dziennikarzy Wirtualnej Polski, Onetu, Wysokich Obcasów oraz portalu Deon.pl.

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w piątek, 24 maja 2019 roku w Pałacu Krzysztofory w Krakowie. Jury, oprócz nagrody głównej, przyznało również cztery wyróżnienia. Otrzymali je:

  1. Paweł Kapusta za tekst „Proszę zachować ostrożność i odsunąć się od krawędzi peronu” (Magazyn Wirtualnej Polski)
  2. Łukasz Pilip za materiał „Nie mów mamie, że umieram” (Wysokie Obcasy)
  3. Karol Wilczyński za tekst „Chrześcijanie z Chin szukali schronienia w Europie. Trafili na mur” (Deon.pl)
  4. Damian Nowicki za materiał „Wybudzeni, czyli życie bez Jehowy” (Onet)

Największą dla mnie radością jest fakt, że udaje się zmieniać życie osób, którym pomagamy. Osób które zgłaszają się do programu, pozostawione w ciężkiej sytuacji. To jest sens tej pracy – powiedziała Izabela Rak, autorka nagrodzonego reportażu „Samotność Adama”.Po emisji materiału pomoc dla Adama popłynęła bardzo szeroko, udało się wyremontować dom, ale nie tylko. Adam otrzymał realną pomoc, co pozwoliło diametralnie odmienić jego całe życie– skomentowała laureatka konkursu.

Bardzo się cieszmy, że konkurs, mimo że jest to dopiero jego druga edycja, zyskał realny zasięg ogólnopolski. W tym roku otrzymaliśmy ponad 80 prac, konkurencja była bardzo duża, preselekcja bardzo trudna, było na co głosować– mówił podczas gali Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny portalu Interia i przewodniczący jury w konkursie. – Różnorodnością nadesłanych prac dziennikarze pokazali, co znaczy pasja w pracy dziennikarskiej oraz jak znajdować ludzi, tematy i sprawy, o których warto pisać– dodał Krzysztof Fijałek.

Prace zakwalifikowane do finału oceniło jury w składzie: Krzysztof Fijałek (Interia, przewodniczący jury), Monika Góralewska (TVN), Krzysztof Gurba (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), Tomasz Jażdżyński (Gremi Media), Konrad Kruczkowski (Haloziemia.pl), Piotr Legutko (TVP Historia), Agnieszka Łopatowska (Interia), Agata Moszkowicz, Artur Potocki (Interia), Tadeusz Sołtys (RMF FM) i Piotr Trybalski (Fotografwpodrozy.pl). Lista wszystkich nominowanych w konkursie znajduje się na stronie www.

Konkurs „Człowiek z pasją” to sposób na uhonorowanie pamięci Zygmunta Moszkowicza, dziennikarza, redaktora i wykładowcy akademickiego, który z pasją angażował się w wychowanie młodych dziennikarzy.

Zygmunt Moszkowicz (1955-2017) był dziennikarzem z powołania. Realizował je m.in. w studenckim Radiu Centrum,  Super Expressie” i Czasie Krakowskim, gdzie od 1990 r. pełnił funkcję sekretarza redakcji. Z Interią związany był niemal od samego jej początku, od 2000 r. Zaczynał jako redaktor serwisu Fakty, organizował pracę redakcji portalu. Był sekretarzem redakcji, dyrektorem serwisów informacyjnych, a następnie przez wiele lat zastępcą redaktora naczelnego i szefem zespołu wydawców strony głównej. Chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, nie tylko ze współpracownikami na osiedlu Teatralnym – uczył dziennikarstwa na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.

Partnerami gali „Człowiek z pasją – Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza” portal Magiczny Kraków oraz Muzeum Krakowa.

Izabela Rak

 

Comments

comments

31
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...