Inwestorzy pomylili nazwy spółek?

Redakcja PR - 10.02.2017
40

Inwestorzy chcieli kupić udziały Snap Inc., a kupowali SNAP Interactive

Jak podaje serwis InnPoland.pl, w ciągu czterech sesji wartość akcji spółki SNAP Interactive zwiększyła się aż o 160 proc. Wszystko najprawdopodobniej dlatego, że inwestorzy pomylili ją ze Snap Inc., czyli firmą, do której należy aplikacja Snapachat.

Pisaliśmy już o tym, że informacje o wejściu Snap Inc. (a wcześniej Snapchat) na giełdę zaczęły pojawiać się już w 2015 roku. Władze spółki wreszcie potwierdziły informację o planowanym wejściu na giełdę, co wywołało poruszenie wśród inwestorów. Jak pisze InnPoland.pl, inwestorzy najprawdopodobniej pomylili się i zaczęli nabywać akcje firmy o łudząco podobnej nazwie – SNAP Interactive. Wartość akcji spółki bardzo szybko powiększyła się o 160%. Jak pisze autor artykułu, tę sytuację przeanalizowała redakcja Bloomberg, która uznała, że tak duży i dynamiczny wzrost nie ma uzasadnienia, więc inwestorzy najprawdopodobniej musieli się po prostu pomylić.

Jak przypomina Bloomberg, to nie pierwsza tego typu sytuacja. Kilka lat temu, kiedy wejście na giełdę ogłosił Twitter, inwestorzy także się pomylili i zaczęli kupować akcje innej firmy o podobnie brzmiącej nazwie – Tweeter Home Entertainment.

Źródło: innpoland.pl

Comments

comments

40
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...