Interia uruchomiła serwis dla Ukraińców – Polshchazvamy.pl  

Informacja Prasowa - 08.04.2022
67

Interia uruchomiła serwis dla Ukraińców - Polshchazvamy.pl  

Interia uruchomiła serwis dla Ukraińców – Polshchazvamy.pl  

Reportaże, szczere rozmowy i wiadomości z ostatniej chwili w języku ukraińskim. 6 kwietnia wystartował serwis Interii Polshcha z Vamy (Polska z Wami). Są w nim prezentowane materiały przygotowywane z myślą o uchodźcach i ukraińskiej społeczności w Polsce. Autorami publikacji są m.in. dziennikarze z Ukrainy.

Grupa Interia od początku rosyjskiej inwazji wspiera materialnie obywateli Ukrainy i zapewnia im dostęp do sprawdzonych informacji o sytuacji na Wschodzie i pomocy w Polsce. Treści w języku ukraińskim, które pojawiły się w naszym portalu, od 11 kwietnia będą dostępne w osobnym serwisie – Polshcha z Vamy. Codziennie będzie on wzbogacany o nowe materiały (reportaże, felietony, wywiady, newsy, porady) tworzone we współpracy z ukraińskimi dziennikarzami. Chcemy, żeby nasz serwis była dla obywateli Ukrainy pomostem pomiędzy Polską a ich ojczyznąmówi Marcin Makowski, Dyrektor Serwisów Informacyjnych w Grupie Interia.

Interia kompleksowo pomaga Ukrainie. Portal transmituje kanał informacyjny Ukraina 24, zapewnia dostęp do RMF Ukraina oraz live streamingu z Kijowa. W ramach projektu #PomagajmyUkrainie zachęca swoich użytkowników do brania udziału w akcjach oferujących pomoc obywatelom Ukrainy oraz prezentuje na stronie głównej zweryfikowaną listę zbiórek.

Interia wspólnie z Grupą Polsat Plus przekazała 5 mln złotych akcję „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” oraz uruchomiła wśród swoich pracowników 2. edycje zbiórki ubrań i artykułów pierwszej potrzeby.

Comments

comments

67
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...