Instytut Dobrego Życia zaprasza na kursy rozwoju osobistego

Informacja Prasowa - 04.04.2019
179

Instytut Dobrego Życia zaprasza na kursy rozwoju osobistego

Instytut Dobrego Życia zaprasza na kursy rozwoju osobistego

Od środy, 3 kwietnia 2019 r. na stronie Instytutu Dobrego Życia można znaleźć nie tylko porady związane z rozwojem osobistym, ale też szkolenia e-learningowe w odcinkach. Internetowi kursanci dowiedzą się z nich np. jak dbać o siebie, jak mówić, aby nas słuchano i na czym polega mindfulness. Oficjalne otwarcie Instytutu Dobrego Życia, projektu marki „Wysokich Obcasów”, miało miejsce 2 kwietnia br. podczas spotkania poświęconego m.in. self-care z udziałem Katii i Nadii Narain.

– Instytut Dobrego Życia powstał w odpowiedzi na sygnały, że w dzisiejszym świecie coraz trudniej jest łączyć życie osobiste z rozwojem zawodowym, a dodatkowo że miejsca pracy, w których spędzamy tak wiele czasu, są coraz mniej przyjazne pracownikom. Nasz projekt to poradnik, platforma szkoleniowa, miejsce spotkań i inspiracji w jednym – wyjaśnia Agnieszka Kozak, dyrektor programowa Instytutu Dobrego Życia.

Instytut Dobrego Życia działa w ramach grupy serwisów internetowych Wyborcza.pl. Jest dostępny w sieci pod adresem www.instytutdobregozycia.pl ihttp://www.wysokieobcasy.pl/Instytut/0,0.html. Jego użytkownicy mogą przeczytać m.in. o tworzeniu dobrej atmosfery w pracy i pomysłach na uszczęśliwienie pracowników, a także o samoświadomości, sposobach na radzenie sobie ze stresem czy byciu rozsądnym rodzicem. Treści dla Instytutu Dobrego Życia przygotowuje oddzielna redakcja, której działaniami kieruje – jako redaktor naczelna – Kamila Kalińczak.

–  Dobra praca, dobre relacje, dobre życie – to główne osie tematyczne naszego przedsięwzięcia. Szczególnie istotne są dla nas dobre praktyki w miejscach pracy, bo z tym w polskich firmach wciąż jest problem. Z myślą o employer brandingu portfolio marki „Wysokie Obcasy” poszerza się teraz o kursy online i warsztaty stacjonarne – mówi Kamila Kalińczak.

Od 3 kwietnia br. Instytut oferuje szkolenia e-learningowe w dotychczas niespotykanej w polskim internecie jakości produkcji telewizyjnych. Początkowo w ofercie serwisu są 4 kursy online:

  • Mindfulness Zuzy Ziomeckiej – dzięki temu kursowi internauci nauczą się medytować i poznają podstawy praktyki mindfulness. Będą mogli wykorzystać zmysły i oddech, by nauczyć się, jak zwolnić oraz zobaczyć siebie i swoje otoczenie z większą klarownością. Szkolenie składa się z 6 filmowych odcinków.
  • Kreatywne pisanie z Barłogiem Literackim Sylwii Chutnik i Karoliny Sulej – to 6-częściowy kurs przygotowany z myślą o osobach, których marzeniem jest pisanie i które chcą poznać tajniki dobrego tekstu. Prowadzące go pisarki zarażą swoich kursantów entuzjazmem do czytania i pisania, przekazując jednocześnie informacje o przydatnych lekturach i wartych zapamiętania sposobach, które pozwolą zmierzyć się z dowolną formą słowa pisanego.
  • Ekspresowy kurs dbania o siebie Agi Kozak – w 6 szkoleniowych odcinkach kursanci dowiedzą się, jak dbać o siebie na co dzień – za pomocą małych, łatwych, codziennych kroków, jak popatrzeć na swoje życie z innej perspektywy i dodać sobie energii do działania.
  • Jak mówić, żeby nas słuchano Kamili Kalińczak – to kurs prowadzenia wystąpień publicznych i autoprezentacji, z dużym nastawieniem na pracę nad głosem. W 4 odcinkach prezentowane są ćwiczenia i praktyczne porady, które pozwolą nabrać pewności siebie i pewniej stawać przed publicznością, a także poprawić brzmienie swojego głosu.

Kolejne propozycje e-learningowe pojawią się na platformie w następnych tygodniach.

Instytut Dobrego Życia organizuje też warsztaty dla firm i menedżerów.

Dyrektorką wydawniczą Instytutu jest Joanna Mosiej-Sitek. Projekt powstał w Agorze w ramach rozwoju marki „Wysokie Obcasy”.

Comments

comments

179
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...