Hanna Rydlewska szefową newsroomu Gazeta.pl, a Anna Budyńska redaktor naczelną Weekend.Gazeta.pl

Informacja Prasowa - 22.12.2016
77

Hanna Rydlewska obejmie stanowisko szefowej newsroomu Gazeta.pl, a Anna Budyńska będzie nową redaktor naczelną magazynu Weekend.Gazeta.pl

Hanna Rydlewska, dotychczas redaktor naczelna Weekend.Gazeta.pl, od stycznia 2017 r. obejmie stanowisko szefowej newsroomu i zastępcy dyrektor serwisów informacyjnych portalu Gazeta.pl. Do zespołu Gazeta.pl dołączyła Anna Budyńska, która będzie nową redaktor naczelną magazynu Weekend.Gazeta.pl. 

Hanna Rydlewska stworzyła największy w Polsce stały magazyn internetowy i sprawiła, że w ciągu ostatniego roku podwoił on nie tylko liczbę odsłon, ale również wartość przychodów. Doskonale zna dynamikę pracy naszego newsroomu, a także potrzeby użytkowników Gazeta.pl. Jej doświadczenie i talent wzmocnią teraz najważniejszy redakcyjny obszar portalu – mówi Paweł Stremski, dyrektor Gazeta.pl.

Hanna Rydlewska pracuje w Gazeta.pl od blisko trzech lat. Wcześniej była m.in. wicenaczelną portalu naTemat.pl i tygodnika „Przekrój”, przez kilka lat kierowała lifestyle’owym magazynem „Exklusiv”. Jej teksty ukazywały się m.in. w: „Elle”, „Wprost”, „Sensie” i „Kukbuku”, współpracowała też z magazynami „Viva! Moda” oraz „K Mag”. Prowadzi autorską audycję w Radiu ZET Chilli. Jest współautorką bestsellerowego poradnika „Slow Sex. Uwolnij miłość”. W styczniu 2017 r., nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się jej kolejna książka – „Po prostu przyjaźń”. Na nowym stanowisku Hanna Rydlewska będzie raportować do Agnieszki Siuzdak, dyrektor serwisów informacyjnych Gazeta.pl i zastąpi Martynę Majchrzak, która odchodzi z Agory.

Hanna Rydlewska

Hanna Rydlewska

Nową redaktor naczelną serwisu Weekend.Gazeta.pl będzie Anna Budyńska, doświadczona redaktorka i dziennikarka, która przechodzi do zespołu Gazeta.pl z Ringier Axel Springer Polska. Od 2009 r. przygotowywała dodatki tematyczne do „Newsweeka”, „Forbesa” i „Faktu”, poświęcone m.in. medycynie, sportom ekstremalnym czy podróżom. Od 2016 r. koordynowała prace całego działu, będącego w strukturach Media Impact, spółki należącej do RASP. Współpracuje z magazynami „Kukbuk” i „Świat Mózgu”, a także z portalem Instytutu Goethego. Była też stałą autorką Weekend.Gazeta.pl.

Anna Budyńska

Anna Budyńska

Comments

comments

77
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...