Google rośnie w siłę i nie zamierza zwalniać tempa

Redakcja PR - 19.05.2017
294

Google rośnie w siłę i nie zamierza zwalniać tempa

W środę odbyła się coroczna konferencja programistów Google’a I/O. Podczas spotkania prezes Google’a Sandar Pichai podsumował jedenastoletnie wyniki pracy firmy, zdradził też kierunek rozwoju internetowego giganta.

Dyrektor wykonawczy chwalił się imponującymi wynikami firmy. Siedem spółek Google, wśród nich wyszukiwarka, YouTube, Mapy ma ponad miliard użytkowników, a system operacyjny Android działa na ponad dwóch miliardach urządzeń. Tak duży sukces firmy był możliwy dzięki popularyzacji smartfonów.

Jednak od dotychczasowych dokonań, ważniejsze były słowa dyrektora odnośnie do przyszłości firmy. Wedle nich Google w następnych latach będzie działał w kierunku połączenia wszystkich usług firmy, a wszyscy użytkownicy będą na tyle zintegrowani z jej produktami, że będą z nich korzystać przez cały dzień właściwie bez żadnego wysiłku prawie tego nie zauważając.

Plany zakładają, iż w przyszłości użytkownicy będą mówić do urządzeń zamiast pisać. Sztuczna inteligencja narzędzi Google’a będzie na tyle rozwinięta aby rozwiązywać problemy dnia codziennego klientów z nim ci zdążą je zauważyć. W przyszłości możemy spodziewać się zatem inteligentnego budzika, który obudzi nas odpowiednio wcześnie jeżeli w na drodze do pracy pojawi korek, tak abyśmy dotarli do miejsca zatrudnienia na czas.

Jeżeli plany Google’a zostaną wcielone życie firma ta będzie z nami praktycznie dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Na podstawie: NYT 

Comments

comments

294
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...