FREE WORLD FREE PRESS – „Gazeta Wyborcza” zaprasza na debatę o mediach i otwarcie wystawy Yannisa Behrakisa – 22 maja br. w Warszawie

Informacja Prasowa - 14.05.2019
139

FREE WORLD FREE PRESS - "Gazeta Wyborcza" zaprasza na debatę o mediach i otwarcie wystawy Yannisa Behrakisa - 22 maja br. w Warszawie

W środę, 22 maja br. o godz. 19.00 w warszawskiej siedzibie „Gazety Wyborczej” rozpocznie się debata FREE WORLD FREE PRESS. Jej gośćmi będą m. in. Jarosław Kurski, Piotr Kraśko, Jerzy B. Wójcik, Hanna Lis, Leszek Jażdżewski, Artur Kurasiński i Michał Nogaś. Rozmowie o wyzwaniach współczesnego dziennikarstwa w Polsce i na świecie, prowadzonej w dwóch panelach, będzie towarzyszyć otwarcie wystawy wybitnego fotografa Yannisa Behrakisa pod patronatem agencji Reuters i European Press Prize.

Jakie wyzwania stoją dziś przed dziennikarzami? Czy potrzebne są media publiczne? Czym jest demokratyczne dziennikarstwo? Kto jest dziś cenzorem, a kto trollem? Czym jest dziennikarska wolność? – o tym wszystkim dyskutować będą goście i uczestnicy wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się w środę, 22 maja br. w siedzibie „Gazety Wyborczej” w Warszawie przy ul. Czerskiej 8/10. 
W ramach w spotkania przewidziane są dwa panele:

 • Przyszłość mediów publicznych w Polsce, który poprowadzi Michał Nogaś. Dyskusję będą prowadzić między innymi:|
  – Maciej Czajkowski Gazeta Wyborcza/ BBC
  – Krzysztof Luft
  – prof. Arkadiusz Stempin
  – Dominika Bychawska Siniarska – Helsińska Fundacja Praw Człowieka
  – Jerzy B. Wójcik – wydawca „Gazety Wyborczej”
  – Piotr Kraśko TVN/ Radio TOK FM
 • Rola dziennikarstwa i wolnych mediów na świecie – wczoraj, dzisiaj i jutro, który poprowadzi Hanna Lis. Panelistami będą:
  – Jarosław Kurski – pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”
  – Harlan Mandel – dyrektor zarządzający Media Development Investment Fund
  – Magdalena Chudzikiewicz – członek zarządu Polska Press
  – Leszek Jażdżewski – Liberte
  – Artur Kurasiński – bloger, konsultat, przedsiębiorca internetowy
W czasie wieczoru otwarta zostanie także wystawa fotografii Yannisa Behrakisa, składająca hołd jego pracy i profesjonalnemu poświęceniu. Ekspozycji patronująAgencja Reuters i zespół European Press Prize.
Yannis Behrakis był jednym z bardziej utytułowanych i znanych fotografów pracujących dla Agencji Reuters. W czasie 30 lat swojej pracy dla Reutersa był świadkiem najbardziej burzliwych wydarzeń na wszystkich kontynentach. Zarówno swoją pracą, jak i umiejętnościami oraz odwagą zapracował sobie na szacunek ze strony kolegów i rywali. W 2016 r. przewodził zespołowi, który zdobył Nagrodę Pulitzera za relacje dotyczące kryzysu uchodźczego. Po długiej walce z rakiem zmarł 2 marca 2019 r. w wieku 58 lat.
Środowe wydarzenie poprowadzi Kamila Kalińczak.
Zainteresowani udziałem w spotkaniu FREE WORLD FREE PRESS i rozmową z wybitnymi specjalistami ze świata mediów mogą już kupić bilety na to wydarzenie – na stronie: https://bilety.cojestgrane24.pl/debata_o_mediach
 
Zapraszamy wszystkie redakcje mediowe do udziału w spotkaniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt w sprawie akredytacji – e-mail na adres: [email protected].
W trakcie wydarzenia będzie możliwa rejestracja dźwięku i obrazu oraz robienie zdjęć przez pierwszych 20 minut rozmowy.
Debata i otwarcie wystawy odbędą się w przeddzień święta dziennikarstwa – 23 maja 2019 r. zostanie wręczona European Press Prize Award 2019.
Wydarzenie po raz pierwszy zostanie zorganizowane w Polsce, a jego gospodarzem będzie „Gazeta Wyborcza”. Imprezę poprowadzi Ralitsa Vassileva, uznana dziennikarka i przez ponad 20 lat główna twarz wiadomości CNN. Przemówienie poprzedzające ceremonię wręczenia nagród wygłosi Natalie Nougayrède. W gali wezmą udział znakomici dziennikarze, wydawcy, redaktorzy z całego świata zaproszeni przez European Press Prize. Laureatką poprzednich edycji jest uznana polska reporterka Justyna Kopińska. W tym roku nominowana jest Ewa Wołkanowska-Kołodziej za tekst „Więźniowie czwartego piętra” opublikowany w magazynie „Pismo”.
Więcej na ten temat – https://www.europeanpressprize.com/

Comments

comments

139
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...