Firma PPG zrealizowała projekt Colorful Communities® dla osiedla Oporów

Informacja Prasowa - 28.10.2019
33

Firma PPG zrealizowała projekt Colorful Communities® dla osiedla Oporów

Już po raz czwarty firma PPG zrealizowała projekt COLORFUL COMMUNITIES®, tym razem zadbano o ubarwienie osiedla Oporów we Wrocławiu. W projekt zaangażowało się aż 50 wolontariuszy – pracowników PPG, studentów Politechniki Wrocławskiej, mieszkańców osiedla i członków Towarzystwa Przyjaciół Oporowa. Kilkadziesiąt godzin wspólnej pracy oraz litry farby pozwoliły na stworzenie przepełnionej kolorami przestrzeni, która będzie służyć lokalnej społeczności.

 

Więcej koloru w mieście

W ramach programu Colorful Communities®firma PPG, lider rynku farb i lakierów, angażuje swoich pracowników oraz organizacje pozarządowe w projekty mające na celu upiększanie przestrzeni w miastach, gdzie zlokalizowane są biura i zakłady produkcyjne firmy. W czwartej edycji programu firma PPG wraz z Radą Osiedla Oporów oraz Towarzystwem Przyjaciół Oporowa stworzyła jeden z najbardziej kolorowych parków kieszonkowych we Wrocławiu. Dzięki zagospodarowaniu niewielkiego skrawka przestrzeni, mieszkańcy mogą każdego dnia spędzić choć trochę czasu w otoczeniu przyrody, a przy okazji lepiej się poznać i zacieśnić sąsiedzkie więzi.

Park kieszonkowy na Oporowie powstał z inicjatywy wiceprezydenta Wrocławia, Sebastiana Lorenca. Pomysł był konsultowany w gronie mieszkańców osiedla, Towarzystwa Przyjaciół Oporowa oraz studentów Zakładu Kształtowania Środowiska Politechniki Wrocławskiej. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawowała prof. Alina Drapella – Hermansdorfer, Kierownik Zakładu Kształtowania Środowiska Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Park został oddany do użytku mieszkańców w niedzielę, 27 października podczas uroczystości z udziałem wiceprezydenta Wrocławia, Sebastiana Lorenca, przedstawicieli PPG i lokalnej społeczności.

Barwy współpracy

W pracy przy tworzeniu wrocławskiej „kieszonki” wzięło udział łącznie ponad 50 wolontariuszy z firmy PPG wraz z mieszkańcami osiedla oraz studentami. Cała akcja wymagała ogromnego zaangażowania, ponieważ przestrzeń, nad którą pracowali, była zarośnięta krzakami, miała zniszczony płot i była zaklejona starymi banerami reklamowymi. Pomalowane zostały ogromne donice, ogrodzenie, elementy drewniane, brama wjazdowa oraz murek. Zasadzone zostały również nowe kwiaty. Firma PPG wyposażyła wolontariuszy we wszystkie niezbędne akcesoria i narzędzia, między innymi w czapki, t-shirty, ochronne okulary, rękawice oraz narzędzia malarskie – pędzle, wałki, kuwety, folie, taśmy. Do malowania została użyta przede wszystkim farbaprzeznaczona do betonowych powierzchni – Sigma Indurin oraz Sigma Contour Aqua.

– Colorful Communities®to wspaniała inicjatywa. Pozwala wnieść więcej koloru w życie mieszkańców i krajobraz osiedla. Miejsce, w którym powstał Park kieszonkowy od dawna czekało na dobrą wróżkę, która stworzy coś, co pozwoli ludziom doświadczać świata w sposób bardziej przyjazny i radosny. Jednak ważny jest nie tylko efekt, lecz także to, co zdarzyło się po drodze. Wspólna praca, wspólne malowanie, to spotkania ludzi oraz wiele dobrej energii, która powstaje przy tej okazji. Razem stworzyliśmy niezwykłe miejsce w barwach wiosny, aby mieszkańcy osiedla i okolic mieli się gdzie spotkać, zrelaksować i poczuć, jak we własnym ogrodzie – podkreśliła prof. Alina Drapella-Hermansdorfer.

 

– Rewitalizacja Łączki na Wiejskiej to ważna sprawa dla lokalnej społeczności, a wspieranie naszego sąsiedztwa wokół naszych biur i fabryk jest ważne dla nas. Praca z mieszkańcami Oporowa sprawiła nam mnóstwo satysfakcji. Cieszymy się, że nasze farby pomogły przemienić zaniedbany fragment osiedla w miejsce, które z przyjemnością można odwiedzić. Przywracanie barw nawet najmniejszym zakątkom w miastach wzbogaca estetykę przestrzeni publicznej i sprawia, że wszystkim nam żyje się przyjemniej – powiedział Grzegorz Koźmiński, Menedżer ds. Komunikacji PPG, a jednocześnie jeden z wolontariuszy.

 

 

Comments

comments

33
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...