Facebook wyłączony w całym kraju z powodów fake newsów

Redakcja PR - 05.06.2018
104

Facebook wyłączony w całym kraju z powodów fake newsów

Facebook jest platformą, która pozwala nie tylko komunikować się ze znajomymi, lecz także umożliwia sprawne rozprzestrzenianie i pozyskiwanie informacji, niestety często fałszywych. Fake newsy to coraz bardziej popularny problem, z którym coraz częściej walczymy, szukając coraz to nowych sposobów. Na bardzo nietypowy sposób wpadli zwierzchnicy Papui-Nowej Gwinei. Minister komunikacji postanowił wyłączyć Facebooka na miesiąc w całym kraju. Co było powodem tej decyzji? Głównym powodem było rozprzestrzenianie się nieprawdziwych informacji, czyli fake newsów, kolejnymi było tworzenie fałszywych kont użytkowników, zazwyczaj w takich przypadkach oszustów i przestępców seksualnych.

Co ma na celu wyłączenie Facebooka? Wyłączenie platformy na miesiąc pozwoli namierzyć nieprawdziwe konta i osoby, które stoją za rozprzestrzenianiem fake newsów oraz materiałów pornograficznych. Władze Papui-Nowej Gwinei w głównym stopniu zwrócą uwagę na osoby reklamujące na Facebooku podejrzane produkty. Kluczowym celem, dla którego zdecydowano się na wyłączenie platformy, jest zwiększenie bezpieczeństwa obywateli. Pod uwagę ma być brana także możliwość czy Papua może mieć swoją wersją znanej platformy, która powstrzymałaby wykupywanie danych internautów.

Minister komunikacji podkreśla, że bardzo zależy mu na tym by eksperci zajmujący się portalem, mogli określić jego wady i zalety w czasie, kiedy będzie wyłączony. Wszystko ma sprawić, że podjęta zostanie decyzja o ewentualnym utworzeniu własnej wersji serwisu bez dotychczasowych wad.

Na podstawie: http://www.gloswielkopolski.pl/styl-zycia/a/facebook-na-miesiac-wylaczony-w-calym-kraju-powod-fake-newsy,13216253/

Comments

comments

104
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...