No to gramy! Facebook wprowadza gry na Messengera

Redakcja PR - 30.11.2016
270

Messenger uruchamia gry - niestety, na razie nie w Polsce

Na swoim blogu Facebook ogłosił wprowadzenie gier w komunikatorze Messenger. Na liście krajów, w których uruchomiono opcję, nie ma Polski. 

Kto z nas nie lubi czasem „pograć w grę”? Facebook wychodzi naprzeciw lubiącym tę formę rozrywki użytkownikom i uruchamia na swoim flagowym komunikatorze możliwość grania w przeróżne gry. Oferta brzmi obiecująco – na liście znalazły się „Pac-Man”, „Track & Field 100M”, „Puzzle Bobble” czy „Words with Friends: Frenzy”. Pełna lista zawiera 17 tytułów i będzie się poszerzać.

Lista gier w komunikatorze Messenger

Lista gier w komunikatorze Messenger

Dla Polaków na razie gry są niedostępne. Facebook podaje, że opcję uruchomił na razie w 30 krajach. W Europie grać można aż w 21 krajach – między innymi w Niemczech, Francji, Danii czy u naszych sąsiadów – na Litwie i w Rosji. Poza Europą gry uruchomiono w Nowej Zelandii, Japonii czy Singapurze.

Rozgrywkę można prowadzić w parze lub w grupie. Jak rozpocząć grę? Wystarczy wcisnąć przycisk, który znajdować się będzie pod polem do wpisywania tekstu, a następnie wybrać tytuł.  Warto dodać, że w samej aplikacji Facebook również będzie możliwość gry – tytuły pojawią się w Aktualnościach. Opcja dostępna jest na razie dla urządzeń z systemem iOS oraz Android (nowsze wersje).

Facebook eksperymentował z grami już od 2008 roku. Jak podaje serwis TechCrunch, obecnie aż 15% czasu na Facebooku użytkownicy poświęcają na granie w różne gry. Nie da się nie zauważyć, że gry na Messengera to kolejny krok w rozwoju aplikacji i przyciągnięciu uwagi  zwłaszcza młodszych użytkowników. Gry mają też ogromny potencjał reklamowy – a biorąc pod uwagę, że ponad miliard osób korzysta z Facebooka w wersji mobilnej, serwis szybko zacznie go monetyzować. To również kolejne narzędzie rozrywki, po naklejkach Stickers i Instant Video.

Nam, w Polsce, pozostaje na razie czekać na wejście opcji do naszego kraju.

 

Comments

comments

270
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...