Facebook rozpoczyna walkę z piractwem. Twórcy mogą spać spokojnie?

Redakcja PR - 25.07.2017
43

Facebook rozpoczyna walkę z piractwem. Twórcy mogą spać spokojnie?

Source3, którego założycielami są Patrick Sullivan i Ben Cockerham, służy wykryciu własności intelektualnej udostępnianej bez zgody przez osoby trzecie. Rozwiązanie zostanie w pełni zintegrowane z Facebookiem w celu bieżącego raportowania o skali piractwa na Facebooku.

– Szukamy sposobów na rozwój ekosystemu treści wideo na Facebooku. Chcemy, aby ludzie myśleli o Facebooku jako miejscu o interesujących i istotnych treściach wideo od profesjonalnych twórców, jak i swoich przyjaciół – mówi Mark Zuckerberg.

Facebook miał wiele problemów z pirackimi treściami, stąd firma podjęła kroki w celu ochrony contentu już w ubiegłym roku. Gigant mediów społecznościowych uruchomił program Rights Manager – zestaw narzędzi administracyjnych, które pomagają wydawcom i twórcom zarządzać i chronić swoją własność wideo na Facebooku poprzez wykrywanie i usuwanie klipów udostępnianych przez osoby niemające praw do filmu. Narzędzie startupu Source3 opiera się na takich samych założeniach.

Cieszymy się, że współpracujemy z zespołem Source3 i pozyskaliśmy wiedzę, którą zdobyli w zakresie własności intelektualnej, znaków towarowych i praw autorskich – wspomniał rzecznik Facebooka w oświadczeniu dla ZDNet. Jak zawsze koncentrujemy się na zapewnieniu dobrej obsługi naszych partnerów – dodał.

Pracownicy startupu, którzy dołączyli do Facebooka będą raportować zdalnie z Nowego Jorku, ich liczba jednak jeszcze nie jest znana.

 

Comments

comments

43
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...