Facebook pokazuje młodzieży jak korzystać z platformy

Informacja Prasowa - 15.05.2018
120

Facebook pokazuje młodzieży jak korzystać z platformy

Facebook założył portal dla młodzieży. Nowy projekt nie został stworzony po to, żeby konkurować ze znanym wszystkim Snapchatem, lecz ma być miejscem, gdzie młodzież będzie mogła znaleźć informacje związane z bezpieczeństwem w tym serwisie. Z tematem powinni się również zapoznać dorośli, którzy często są nieświadomi jak bezpiecznie i prawidłowo korzystać z platformy.

Po wejściu w portal dla młodzieży zobaczymy stronę w języku polskim. Facebook postawił na edukację, co jest głównym celem projektu. Twórcy portalu chcą nie tylko zapoznać młode osoby z bezpieczeństwem, ale również pokazać, w jaki sposób korzystać z technologii.

W oficjalnym oświadczeniu Facebook podaje, że projekt obejmuje całokształt działań internautów na platformie. Wszelkie porady przekazywane są odbiorcom w formie wskazówek, porad bazujących na konkretnych przykładach. Tematyka związana jest ściśle z bezpieczeństwem i ochroną prywatności w serwisach społecznościowych.

Zainteresowani mogą dowiedzieć się m.in. czym jest profil, na czym polega obserwowanie i co różni je od zaproszenia do znajomych. Serwis wyjaśnia podstawowe pojęcia, swoją strukturę, określając, do czego służą wydarzenia, strony, grupy itd.

Bardzo ważnym zagadnieniem, które zostaje poruszone, jest zakładka „Zabezpieczenia”, dzięki której użytkownik dowiaduje się, dlaczego warto posługiwać się silnym hasłem, jak działają alerty związane z logowaniem czy jak zabezpieczyć się przed phishingiem. W tej części poruszane są tematy związane z zabezpieczeniami na Facebooku.

Nie ulega wątpliwości, że serwis dla młodych ludzi powinien być punktem obowiązkowym także dla osób pełnoletnich. Wystarczy zwrócić uwagę, w jaki sposób wielu z naszych znajomych korzysta z najpopularniejszej platformy społecznościowej – wnioski nie są pozytywne.

 

 

Portal dla młodzieży dostępny jest pod adresem: https://www.spidersweb.pl/2018/05/facebook-portal-dla-mlodziezy.html

 

Na podstawie: https://www.spidersweb.pl/2018/05/facebook-portal-dla-mlodziezy.html

Comments

comments

120
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...