Facebook i Instagram tylko dla osób, które ukończyły 13 lat

Redakcja PR - 24.07.2018
207

Facebook i Instagram tylko dla osób, które ukończyły 13 lat

Zakładanie kont zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie jest dozwolone dla osób, które skończyły 13 lat. Dotychczas portale nie weryfikowały tych informacji, jednak teraz ma się to zmienić. Jak wynika informacji podawanych przez TechCrunch, serwisy mają blokować konta osób, co do których istnieje podejrzenie, że są w wieku poniżej 13 lat.

W sytuacji, kiedy bezprawnie zablokowane zostałoby konto osób starszych niż 13 lat, odblokowanie konta będzie możliwe po przesłaniu do działów administracyjnych portali skanów dokumentów tożsamości.

Według opinii serwisu, zaostrzenie procedur obu platform może zmniejszyć liczbę użytkowników oraz wysokie dochody z reklam. TechCrunch podkreśla, że zarówno Facebook, jak i Instagram zrobiły bardzo dużo we wcześniejszych okresach, by zyskać  najmłodszych użytkowników i uzależnić ich od korzystania ze swoich usług.

Ograniczenie wiekowe ma związek z obowiązującym w Stanach Zjednoczonych prawem ochrony danych osobowych i prywatności w stosunku do dzieci (Child Online Privacy Protection Act, COPPA) oraz zgodności procedur platform internetowych z tymi przepisami. Prawo aktualne w USA zobowiązuje internetowych gigantów do uzyskiwania zgody rodziców do gromadzenia i użytkowania informacji na temat dzieci.

 

 

Na podstawie: https://businessinsider.com.pl/media/internet/facebook-i-instagram-blokowanie-kont-osobom-ponizej-13-roku-zycia/mse08dr

Comments

comments

207
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...