Expo 2020 w Dubaju. CNN ujawnia plany relacji z otwarcia

Informacja Prasowa - 01.10.2021
187

Expo 2020 w Dubaju. CNN ujawnia plany relacji z otwarcia

Expo 2020 w Dubaju. CNN ujawnia plany relacji z otwarcia

Od piątku, 1 października przez okres sześciu miesięcy stacja CNN – jako oficjalny nadawca – będzie regularnie relacjonowała jedno z najbardziej oczekiwanych promocyjno-gospodarczych wydarzeń roku: Expo 2020, czyli światową wystawę, która po raz pierwszy ma miejsce na Bliskim Wschodzie, w Dubaju.

Na samej górze programu Expo 2020 w Dubaju znajdują się najpilniejsze zagadnienia – od kryzysu klimatycznego po trwającą pandemię. Od tych tematów CNN rozpoczyna kompleksową relację z wydarzenia, na którym spotkają się liderzy świata polityki, biznesu i innowacji. CNN dostarczy widzom mieszankę programów informacyjnych i fabularnych oraz interaktywnych treści cyfrowych na żywo z samego serca wystawy, odbywającej się na powierzchni liczącej ponad 438 hektarów.

Jako oficjalny nadawca Expo 2020 w Dubaju stacja przeprowadzi wywiady z przywódcami, inicjatorami zmian i innowatorami ze 192 krajów uczestniczących w Expo oraz setkami organizacji, które wezmą udział w wystawie, a także przyjrzy się pomysłom i potencjalnym rozwiązaniom, które zostaną na niej zaprezentowane. Obejmie to eksplorację kluczowych tematów i zagadnień, takich jak: klimat i bioróżnorodność, kosmos, tolerancja i inkluzywność, wiedza i nauka oraz zdrowie i dobre samopoczucie.

„Expo to forum, które w odpowiednim czasie porusza jedne z największych wyzwań, przed którymi obecnie stoimy, od kryzysu klimatycznego i związanych z nim kwestii, takich jak bezpieczeństwo żywnościowe, po edukację, prawa kobiet, handel i rolę technologii. Jest to miejsce, w którym koncentrują się różne perspektywy, a my dajemy naszym widzom wgląd w ważne toczące się dyskusje i oferowane rozwiązania” – mówi Becky Anderson, prezenterka i redaktorka prowadząca CNN Abu Dhabi.

W tygodniu otwierającym imprezę, program „Connect the World” z Becky Anderson będzie nadawany na żywo ze specjalnie przygotowanego na Expo studia, wykorzystując temat otwierający imprezę – klimat i bioróżnorodność.

Programy CNN International „Quest Means Business”, „One World” i „CNN Talk” będą również nadawane na żywo ze studia CNN na Expo w najważniejszych momentach harmonogramu wystawy.  Prezenterka i korespondentka Eleni Giokos będzie prowadzić „One World” i relacjonować na miejscu Africa Global Business Forum w październiku. Inni korespondenci CNN dołączą do transmisji stacji w kluczowych punktach programu. W innych programach CNN pojawią się wywiady z przybyłymi gośćmi.

Transmisja na żywo na CNN International rozpocznie się w ten piątek, od rozmowy Becky Anderson z Jej Ekscelencją Reem Al Hashimy, minister stanu ZEA ds. współpracy międzynarodowej i dyrektor generalną Expo 2020 w Dubaju oraz Aminą Mohammed, Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ. CNN Arabic będzie również transmitować na żywo ceremonię otwarcia, która będzie relacjonowana na bieżąco także na CNN.com.

Podczas tego sześciomiesięcznego wydarzenia CNN zaoferuje szereg programów fabularnych w telewizji i w mediach cyfrowych, w których zostaną szczegółowo przeanalizowane niektóre z kluczowych tematów Expo. Wśród nich pojawią się:

  • „Road to Expo”seria reportaży prezentowanych przez cały tydzień otwarcia Expo 2020 w Dubaju oraz 30-minutowy program poświęcony złożonemu procesowi, który doprowadził do realizacji Expo, a także analizie kluczowych motywów przyświecających powstaniu pawilonów: Sustainability (Zrównoważony Rozwój), Mobility (Mobilność) i Opportunity (Szanse). Emisję programu zaplanowano na 9 października.
  • „Innovate” – program będzie poświęcony pomysłom i innowacjom technologicznym zmieniającym świat, w którym żyjemy. Emisja w grudniu.
  • „Eco Solutions” – podkreśla innowacje, inspiracje i wspólne działania, które budują bardziej zrównoważoną przyszłość. Emisja zaplanowana na styczeń.
  • „Tomorrow Transformed: Beyond Expo 2020” – CNN porozmawia z najwybitniejszymi umysłami świata i przyjrzy się temu, w jaki sposób Expo w całej swojej historii przyczyniło się do kształtowania celów rozwoju ludzkości. Emisja w kwietniu 2022 roku.
  • CNN Arabic pokaże serię reportaży na temat treści, pomysłów i unikalnych doświadczeń z poszczególnych pawilonów Expo.

Oprócz swojego studia na Expo, CNN będzie również uczestniczyć w kilku wydarzeniach w ramach programu Expo, w tym w dyskusjach i panelach w różnych pawilonach. Obejmie to również wydarzenie CNN „thinkubator” na zakończenie Expo, które będzie dotyczyło rozwiązań, inspiracji i dziedzictwa, a program poświęcony temu wydarzeniu zostanie wyemitowany na antenie CNN.

Comments

comments

187
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...