Ekskluzywny numer „Podróży” z okazji 20. urodzin

Informacja Prasowa - 25.06.2018
251

Ekskluzywny numer „Podróży” z okazji 20. urodzin

Ukazał się luksusowy magazyn „Podróże Ekstra 20 lat”, przygotowany z okazji jubileuszu 20-lecia miesięcznika „Podróże”. Numer specjalny kierowany jest do osób zamożnych, które planują oryginalne wakacje poza głównymi szlakami turystycznymi.

– „Rosnąca liczba dobrze sytuowanych Polaków zainspirowała nas do zainteresowania się rynkiem dóbr luksusowych. Według KPMG w 2017 roku żyło w Polsce 1,1 mln osób zamożnych, czyli o ponad 60 tys. więcej niż w roku 2016. Osoby zamożne najczęściej dużo pracują a w wolnym czasie szukają spokoju i inspiracji w niebanalnym stylu podróżowania. To dla nich powstał projekt „Podróże Extra 20 lat” na ekskluzywnym papierze i w innym niż standardowy miesięcznik formacie” – wyjaśnia Ewa Lampart, dyrektor zarządzająca miesięcznika „Podróże”.

Tematem przewodnim magazynu „Podróże Ekstra 20 lat” jest slow travel, czyli podróże, podczas których można cieszyć się wypoczynkiem z dala od tłumów, smakować lokalne dania, poznawać mieszkańców.

– „Zabieramy Czytelników m.in. na Sycylię, Wyspy Owcze, do Maroka, Tybetu i Sztokholmu. Wraz z pisarzem Zygmuntem Miłoszewskim spacerujemy po Warszawie, natomiast Marta Dymek opowiada o swojej wizji podróżowania po Azji. Na fotografiach Piotra Chary zobaczymy niezwykłe piękno Ujścia Warty, ostoi niezliczonej liczby ptaków” – mówi Joanna Szyndler, redaktor naczelna miesięcznika „Podróże”.

W numerze znajdują się także materiały poświęcone kulinariom i dizajnowi. Wraz z Barbarą Starecką redakcja stworzyła polską mapę smaków. Poleca również pensjonaty z duszą, o ciekawym i oryginalnym wystroju, w niebanalnych miejscach, gdzie najłatwiej zrozumieć ideę wolnego podróżowania.

„Podróże Extra” ukazały się w nakładzie 20 tys. egz. i będą dostępne na rynku do połowy września. Numer ma objętość 124 strony. Cena: 14,99 zł.

„Podróże” to miesięcznik tworzony z myślą wszystkich, którzy szukają inspiracji do wyjazdów, nie tylko wakacyjnych. Prezentuje miejsca warte odwiedzenia, reportaże z wypraw, rozmowy z globtroterami i innymi osobami, dla których podróże stanowią kwintesencję życia. Publikuje przydatne porady, adresy, informacje praktyczne, rekomendacje osób, które mieszkają w danym mieście, co warto zobaczyć, gdzie zjeść i gdzie spać. Radzi, jak aktywnie wypocząć i pokazuje, jak to robią zapaleńcy. Pierwszy numer ukazał się w lipcu 1998 r.

Comments

comments

251
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...