Dwumetrowa książka w centrum miasta!- półmetek akcji Czytaj PL

Informacja Prasowa - 16.11.2017
135

Dwumetrowa książka w centrum miasta!- półmetek akcji Czytaj PL

To najprawdopodobniej największa książka, którą kiedykolwiek widziano w Polsce. Gigant waży blisko pół tony i mierzy dwa metry. Ma jednak tylko dwanaście stron. Na każdej z nich umieszczono kod QR do ściągnięcia darmowych e-booków. To kolejna odsłona akcji czytelniczej Czytaj PL, która w tym roku bije własne rekordy – do tej pory wypożyczono aż 50 tysięcy darmowych e-booków. Akcja trwa do końca listopada.

16 listopada, na półmetku Czytaj PL, organizatorzy przygotowali wyjątkową niespodziankę. Na krakowskim Rynku stanęła olbrzymia, około 2-metrowa instalacja w charakterystycznym żółtym kolorze, kojarzonym z akcją. Imituje otwartą książkę z ruchomymi, przewracanymi przez przechodniów stronami. Każda z 12 stron jest poświęcona jednemu z e-booków dostępnych w tym roku w ramach Czytaj PL. Instalacja ma dodatkowo zachęcić do udziału w akcji wszystkich tych, którzy dotąd jeszcze o niej nie słyszeli.

Czytaj PL trwa od 2 listopada. Już na półmetku dzięki zaangażowaniu czytelników, akcja bije ubiegłoroczne rekordy: jak dotąd czytelnicy wypożyczyli łącznie 50 tysięcy książek, wysłali 7 tysięcy zaproszeń do znajomych i 100 tysięcy razy odwiedzili stronę http://czytajpl.pl. Akcja obejmuje blisko 500 miast i miejscowości. Na ponad siedmiu tysiącach nośników pojawiły się darmowe wypożyczalnie e-booków. Udostępnione zostały kody QR do 12 bestsellerów, w tym 5 absolutnych nowości z 2017 roku. Po raz pierwszy w akcji bierze udział 10 miast zagranicznych m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik – Miasta Literatury UNESCO. Dzięki oddolnej inicjatywie Polonii plakaty Czytaj PL trafiły już na 3 kontynenty w ramach akcji Książka za obietnicę. Zeszłoroczna edycja Czytaj PL zachęciła do czytania tysiące osób. W tym roku przekona ich jeszcze więcej.

Akcja Czytaj PL od początku jest organizowana w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i platformę e-bookową Woblink.com. W tym roku po raz pierwszy akcja jest również dostępna w 1000 szkół ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju w ramach projektu „Upoluj swoją książkę”, organizowanego z inicjatywy Instytutu Książki.

Lista dostępnych książek:

1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2” 

2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”

3. Gregory David Roberts „Shantaram”

4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” 

5. Anna Kamińska „Wanda”

6. Jakub Małecki „Ślady” 

7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości” 

8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi” 

9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”

10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew” 

11. Jon Ronson „#WstydźSię!” 

12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara” 

Comments

comments

135
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...