Dron Light Show, czyli niesamowity podniebny pokaz przy użyciu dronów.

Informacja Prasowa - 28.10.2021
174

Dron Light Show, czyli niesamowity podniebny pokaz przy użyciu dronów.

Dron Light Show, czyli niesamowity podniebny pokaz przy użyciu dronów.

Sobotniego wieczora, tj. 9 października nad krośnieńskim lotniskiem, na niebie rozbłysły setki kolorowych świateł, tworząc niecodzienny pokaz, który w całości został zrealizowany przy pomocy dronów.

Wydarzenie to miało miejsce w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich na Podkarpaciu i zgromadziło sporą widownię, składającą się nie tylko z entuzjastów nowinek technologicznych, ale także rządnych wrażeń mieszkańców.

Drone Light Show cieszył się dużym uznaniem wśród jego uczestników, ponieważ pojawiło się na nim przeszło 2000 widzów, a sama transmisja online osiągnęła około 63 tysiące odsłon. Nie ma się co dziwić, ponieważ była to pierwsza okazja zobaczenia tego typu pokazu na taką skalę w Polsce.

” Wybraliśmy pokazy dronów nie tylko ze względu na ich walory estetyczne, ale również niezwykłą elastyczność w budowania narracji. Opowieść wyrażona w obrazach na niebie przykuwa uwagę i magnetyzuje odbiorców. Tego właśnie chcieliśmy, opowiadając o historii i dziedzictwie woj. Podkarpackiego. ” Zdradził nam Igor Żukowski-  Director of Events and Clients Service Department w Justpoint.

Nie można odmówić całemu przedsięwzięciu nowatorskiego i innowacyjnego podejścia.

Takie rozwiązanie świetnie może w przyszłości zastąpić m.in. cieszące się ogromnym powodzeniem, acz z niektórych powodów niesławne sztuczne ognie, które mimo efektów natury estetycznej, nie mają dobrego wpływu na środowisko, zwłaszcza na okoliczną faunę.

Unoszące się w powietrzu drony, tworzące kolorowe, świetliste obrazy i napisy, są nieszkodliwe i niemniej ekscytujące niż wspomniane fajerwerki.

„Chcemy pokazywać ludziom i propagować pokazy dronów jako zdrowszą dla naszej planety alternatywę dla pokazów sztucznych ogni. Niesamowite możliwości tego rozwiązania są głównie związane z możliwościami skalowania. Pokaz 100 dronów robi piorunujące wrażenie, proszę sobie jednak wyobrazić pokaz na 500, 1000 czy kilka tysięcy dronów” Powiedział po evencie Szymon Łukasik- Prezes firmy Astranate realizującej pokaz.

Drone Light Show, stanowił ciekawą rozrywkę dla osób w każdej kategorii wiekowej, przede wszystkim entuzjastów niecodziennych wrażeń estetycznych, oraz lokalnych patriotów – ponieważ widowisko bezpośrednio nawiązywało do historii regionu, jego uroków, a także, ze względu na charakter wydarzenia, zrealizowanych tutaj inwestycji unijnych.

Cel niewątpliwie został osiągnięty. Miejmy nadzieję, że taka forma pokazów podniebnych stanie się coraz bardziej popularna i również mieszkańcy pozostałych regionów Polski będą mieli możliwość podziwiania ich na żywo.

Comments

comments

174
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...