Dni SMS-ów policzone?

Redakcja PR - 20.11.2018
46

Verizon wprowadza nowy standard

Wiadomości SMS, z których korzystamy już od 25 lat, mogą wkrótce zniknąć. Pierwsza amerykańska sieć uruchomi wkrótce nowy standard komunikacji mający zagrozić nie tylko SMS-om, ale i komunikatorom firm trzecich, takim jak Messenger.

Z początkiem roku 2019 Verizon zamierza wprowadzić nowy standard komunikacji – Rich Communication Suite (RCS), który umożliwia przesyłanie plików multimedialnych o rozmiarze do 100 MB (maksymalna objętość klasycznego MMS-a to zaledwie 300 KB danych). Nowy standard pozwoli nie tylko wysyłanie filmów czy zdjęć w wyższej rozdzielczości, lecz także współdzielenie plików, oznaczanie odczytanych wiadomości, udostępnianie lokalizacji i tworzenie grupowych konwersacji. Do korzystania z RCS niezbędny będzie oczywiście pakiet internetu. Wiadomości niestety nie będą szyfrowane.

RCS umożliwi również firmom dostarczanie spersonalizowanych treści marketingowych, informacji o rabatach itp. Linie lotnicze będą mogły wysłać nam kartę pokładową wprost na telefon – bez konieczności korzystania z dodatkowej aplikacji. Firmy nie będą zmuszone do korzystania z usług niezależnych komunikatorów i portali społecznościowych by skutecznie dotrzeć do odbiorcy.
Kluczową przewagą komunikatorów internetowych nadal będzie ich darmowość.

Na szybką popularyzację standardu ponoć bardzo liczy Google, które od lat stara się wprowadzić uniwersalny system wiadomości na Androidzie (na kształt iMessage), niestety póki co bez wyraźnych sukcesów.

W rozmowie z portalem Gazeta.pl, przedstawiciele serwisu SerwerSMS.pl, który wraz z Google testuje usługę w Polsce zapewnili, że testy technologii w naszym kraju będą kontynuowane. Nie ma jednak pewności kiedy usługa zostanie wprowadzona. Jej ewentualny sukces w USA może jednak zachęcić operatorów i właścicieli firm do przyspieszenia prac.

Comments

comments

46
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...