Czy Netflix zostanie kupiony przez Apple?

Redakcja PR - 03.01.2018
45

Czy Netflix zostanie kupiony przez Apple?

Według analityków amerykańskiego banku City, istnieje spore prawdopodobieństwo, że w nadchodzącym roku Apple przejmie Netflixa.

Specjaliści podają dwa powody, przez które może dojść do przejęcia. Pierwszym z nich jest zmiana prawa podatkowego w USA. Z początkiem roku w życie mają wejść nowe przepisy, na podstawie których duże koncerny będą mogły przenosić kapitał zarobiny w innych krajach do USA nie płacą przy tym większych podatków. Według szacunków Apple zyska na tym około 220 miliardów dolarów. Te środki spokojnie wystarczyłyby na przejęcie Netflixa.

Koleją przyczyną potencjalnego zakupu Apple jest plan Disneya na stworzenie swojej platformy z video. Może się okazać, że będzie to duża konkurencja dla Netflixa, szczególnie że w swojej ofercie ma również produkcje Pixara, Lucasfilms, Marvela, Disney Animation, Disney Channel. Analitycy szacują prawdopodobieństwo przejęcia Netfilxa przez Apple na 40 procent.

Comments

comments

45
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...