Czy czujemy się odpowiedzialni za to, co mówimy? Debata Interii o mowie nienawiści

Jerzy Ciszewski - 07.02.2019
191

Czy czujemy się odpowiedzialni za to, co mówimy? Debata Interii o mowie nienawiści

Czy czujemy się odpowiedzialni za to, co mówimy? Debata Interii o mowie nienawiści

W piątek, tj. 8 lutego br., w krakowskiej księgarni De Revolutionibus przy ul. Brackiej obędzie się debata pt. „Odpowiedzialni za słowa”, organizowana przez Interię. Wydarzenie wpisuje się w trwającą w portalu kampanię przeciw mowie nienawiści w sieci.

Gdzie są granice wolności słowa? Czy potrafimy się ze sobą nie zgadzać i nie skakać sobie do gardeł? Jakie możliwości daje nam polskie prawodawstwo? Jakie emocje budzi język nasycony nienawiścią? Czy czujemy się odpowiedzialni za to, co mówimy? Jaką rolę odgrywają media w kształtowaniu nastrojów społecznych? A jakie wzorce dają nam dzisiejsze elity? Odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy debaty „Odpowiedzialny za słowa”:

  • dr Małgorzata Majewska, językoznawczyni z Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • dr Mikołaj Małecki, prawnik, ekspert prawa karnego z Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • dr Grzegorz Ptaszek, prezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej,
  • dr Bartosz Kwieciński, medioznawca, badacz propagandy, Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spotkanie poprowadzi dziennikarka Interii, Justyna Kaczmarczyk z redakcji Faktów. – Do dyskusji zaprosiliśmy specjalistów reprezentujących różne dziedziny nauki. Postaramy się szeroko podejść do problemu agresji i wrogości w życiu codziennym i debacie publicznej, a także zostawić użytkownika z konkretną wiedzą: jak rozpoznać i jak reagować na mowę nienawiści – mówi.

Dyskusja, która odbędzie się w 8 lutego w piątek o godz. 14 w De Revolutionibus na ul. Brackiej w Krakowie, będzie transmitowana na żywo na Facebooku, a powstałe po spotkaniu artykuły będzie można znaleźć na łamach serwisu Fakty portalu Interia.pl. „Odpowiedzialni za słowa” to debata realizowana w ramach akcji Interii wspierającą walkę z mową nienawiści w polskim internecie.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/314854805834607/?active_tab=about

Comments

comments

191
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...