Cyber Kids on Real z kampanią dla Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton

Informacja Prasowa - 30.11.2016
257

Cyber Kids on Real dla Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton

Głównym celem kampanii “Nie zmieniaj się na siłę”, która ruszyła 24 listopada jest zwrócenie uwagi młodzieży na zjawisko seksualizacji. Kampania, która powstała dla Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton jest odpowiedzią na realne problemy i brak rzetelnej wiedzy na temat seksualności wśród młodych ludzi z jakimi codziennie spotykają się edukatorzy prowadzący telefon zaufania.

W ramach kampanii powstało kilkanaście animacji GIF-ów, które będą emitowane w mediach społecznościowych oraz landing page:

http://ponton-edu-seksualizacja.tumblr.com/

Ponton

Kampania kierowana jest głownie na social media, właśnie tam zwraca się do młodych z pytaniem czy odważne zdjęcia, które umieszczają w sieci nie sprowadzają ich jedynie do roli obiektu seksualnego. Czy przerabiając, upiększając i fotografując tylko wybrane części ciała, a także wystawiając je na komentarze innych, nie krzywdzą samych siebie? Aż wreszcie, czy oni sami oceniając czyjąś fotografię nie traktują rówieśników jak “coś”, a nie “kogoś”? Bo seksualizacja jest wtedy, gdy bycie “sexy” liczy się bardziej niż to jaka/jaki ktoś jest, co robi, lubi, jakie ma potrzeby. To szkodliwe zjawisko, ponieważ sprzyja przedmiotowemu traktowaniu siebie i innych osób.

Ponton

Aby dotrzeć do młodej grupy odbiorców zdecydowaliśmy się na serię GIF – ów, estetykę która bardzo mocno osadzona jest w popkulturze. Jest to także konwencja, która pozwala w dowcipny i niezobowiązujący sposób opowiedzieć o tematach trudnych. Niekiedy abstrakcyjny humor i krótka, atrakcyjna forma pozwalają na przykucie uwagi młodego odbiorcy i – co jest naszym celem –  skłonienia go do refleksji. Bardzo zależało nam na tym, aby w komunikacji unikać oceny poszczególnych zachowań, a jedynie pokazać młodym ludziom, że zjawisko takie jak seksualizacja istnieje i być może dotyka także ich. – powiedział Dominik Cymer, Dyrektor Kreatywny agencji Cyber Kids on Real.

Ponton

Comments

comments

257
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...