Coraz więcej Polaków kupuje na Aliexperess

Redakcja PR - 14.07.2017
276

Coraz więcej Polaków kupuje na Aliexperess

Aliexpress to platforma należąca do giganta sprzedaży internetowej Alibaby. Nawet 5 milionów miesięcznie Polaków korzysta z tej platformy.

Na Aliexpress znajdziemy wszystko w bardzo niskich cenach. Ubrania, telefony, zabawki wszystko wycenione na kilka, lub kilkanaście dolarów. Produkty są tak tanie dla tego, że sprowadzane są z Chin często bezpośrednio od producentów. Na tym portalu raczej nie znajdziemy markowych przedmiotów, nie rzadko są to zamienniki lub „podróbki”. Mimo to bardzo wiele osób kupuje właśnie na tym portalu.

Niska cena dla Polaków jest tak dużym wabikiem, że są w stanie czekać na przesyłkę kilka tygodni, zdarza się, że nawet ponad miesiąc. Produkty mogą być również obarczone cłem, za który musi zapłacić zamawiający.

Polscy klienci stali się na tyle ważni, że coraz częściej możemy zobaczyć produkty wystawione na portalu z polskim opisem. Platforma nie była w żaden sposób reklamowana w Polsce, jednak mieszkańcy nadwiślańskiego kraju szybka zwrócili uwagę na portal ze względu na ceny.

Zdarzają się również przypadki, że ludzie kupują produkty na Aliexpress tylko po to aby później sprzedać oczywiście doliczając marże.

Aliexpress jest obecnie trzecim najpopularniejszym portalem sprzedażowym w Polsce.

raport

Na podstawie Gemius

Comments

comments

276
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...