CNN oficjalnym nadawcą Expo 2020 w Dubaju

Informacja Prasowa - 06.07.2021
161

CNN oficjalnym nadawcą Expo 2020 w Dubaju

CNN oficjalnym nadawcą Expo 2020 w Dubaju

CNN, lider wśród światowych informacyjnych stacji telewizyjnych, będzie relacjonować jedno z najbardziej oczekiwanych promocyjno-gospodarczych wydarzeń roku: Expo 2020, czyli światowej wystawy, która po raz pierwszy będzie miała miejsce na Bliskim Wschodzie, w Dubaju. Relacja z wydarzeń będzie dostępna na wszystkich platformach stacji.

 Od października do marca oczy całego świata zwrócone będą na Zjednoczone Emiraty Arabskie – organizatora Expo 2020 w Dubaju , którego CNN będzie oficjalnym nadawcą. Jej Ekscelencja Reem Al Hashimy, minister stanu ZEA ds. współpracy międzynarodowej i dyrektor generalna Expo 2020 w Dubaju, oraz Rani Raad, prezes CNN Worldwide Commercial, uzgodnili warunki współpracy zapewniające CNN unikalny dostęp do wszystkich przedsięwzięć wydarzenia i wykorzystanie miejsc nadawczych, które pozwolą przekazać relacje oraz atmosferę tego czasu, jak również przeprowadzić rozmowy z gośćmi i uczestnikami.

Jako oficjalny nadawca, CNN planuje transmisje na żywo z Expo 2020 w Dubaju, w tym emisję flagowych programów „Connect the World” z Becky Anderson, „Quest Means Business” i „CNN Talk”. Stacja rozwija również programy fabularne – obejmujące takie obszary jak innowacje, zagadnienia ekologiczne i inne filary programu Expo – na wszystkich globalnie dostępnych platformach i serwisach, w tym CNN Arabic. Treści te są kontynuacją przedpremierowej serii CNN „Road to Expo” i innych inicjatyw dostępnych w digitalu oraz będą dystrybuowane globalnie poprzez telewizję, platformy cyfrowe i społecznościowe. Działania te pozwolą dotrzeć do setek milionów odbiorców na całym świecie poprzez CNN oraz jej rozległą sieć nadawców i wydawców.

Ponadto, chcąc zaangażować i zainspirować wszystkich uczestników wydarzenia, CNN planuje działania interaktywne oraz na żywo zarówno na różnych swoich kanałach, jak i na miejscu wydarzenia.

„Kiedy za niecałe 100 dni otworzymy nasze drzwi na świat, wszystkie oczy będą zwrócone na Expo 2020 w Dubaju – to powód do dumy dla Dubaju i ZEA. Ponad dwustu uczestników będzie miało swój udział w emocjonujących i budzących podziw sześciu miesiącach magicznej rozrywki, interaktywnych doświadczeń, pouczających obserwacji i przełomowych odkryć, na które czekamy z niecierpliwością. Expo 2020 będzie napędzać nasze ambicje do wprowadzania innowacji, jednocześnie zmuszając nas do poważniejszego myślenia o przyszłości” – mówi Jej Ekscelencja Reem Al Hashimy, minister stanu ZEA ds. współpracy międzynarodowej i dyrektor generalna Expo 2020 w Dubaju.

„Ponieważ zapraszamy wszystkich do udziału w procesie tworzenia nowego świata, nasi nadawcy są niezbędni do przekazywania wiadomości o pokonywaniu przeciwności, mobilizowaniu następnych pokoleń i pobudzaniu innowacji, które zapoczątkują kolejne 50 lat konsekwentnego postępu. W czasach, gdy świat stoi w obliczu złożonych wyzwań, moc przyciągania Expo 2020 zgromadzi nas razem, aby celebrować naszą jedność, naszą wytrwałość i naszą wspólnotę – oraz aby patrzeć w przyszłość z optymizmem i nadzieją” – dodaje Jej Ekscelencja Reem Al Hashimy.

„Expo 2020 w Dubaju nie mogło odbyć się w bardziej krytycznym momencie i CNN, jako oficjalny nadawca, ma nadzieję odegrać wiodącą rolę w jego sukcesie – powiedział Rani Raad, prezes CNN Worldwide Commercial. „W miarę jak świat łączy się na nowo po tych ostatnich 18 miesiącach, sposób w jaki się komunikujemy niewątpliwie ulega zmianom. Dzięki naszemu niezrównanemu zasięgowi na wielu platformach medialnych i wielokrotnie nagradzanym globalnym umiejętnościom relacjonowania i przekazywania historii, CNN będzie przybliżać wydarzenia Expo 2020 w Dubaju milionom ludzi na świecie, mieszkańcom ponad 200 krajów. Jest to okazja dla świata, aby przyjrzeć się Wystawie Światowej Expo w poszukiwaniu inspiracji do budowania świetlanej, bardziej zrównoważonej przyszłości, a my w CNN jesteśmy naprawdę podekscytowani możliwością przekształcenia tej okazji w bezprecedensowy sukces” – dodaje.

CNN jest obecne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich od czasu uruchomienia CNN Arabic w Dubaju w 2002 roku, a następnie otwarcia biura CNN w Abu Zabi w 2009 roku, jednego z głównych globalnych węzłów sieci i studia globalnego programu informacyjnego podbijającego szczyty oglądalności – „Connect the World”, którego prowadzącą jest Becky Anderson.

Comments

comments

161
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...