CANAL+ finalizuje zakup 70 proc. udziałów w Kino Świat

Informacja Prasowa - 04.11.2019
181

CANAL+ finalizuje zakup 70 proc. udziałów w Kino Świat

CANAL+ finalizuje zakup 70 proc. udziałów w Kino Świat

Do zarządu spółki Kino Świat powołano jednocześnie nowych członków. Frederic Berardi, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy CANAL+ objął stanowisko prezesa zarządu Kino Świat. Marta Pałucka, zastępca dyrektora finansowego CANAL+ oraz Anna Limbach-Uryn, dyrektor programowa CANAL+ objęły w Kino Świat stanowiska wiceprezesów.

Powołana została również pięcioosobowa rada nadzorcza spółki. Przewodniczącą rady została Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ w Polsce, a wiceprzewodniczącą Agnieszka Gotlibowska-Horoszczak, dyrektor działu prawnego CANAL+. W skład rady nadzorczej powołana została również Anna Marsh, dyrektor zarządzająca StudioCanal oraz Paweł Karczewski, prezes zarządu Blue Dot sp. z o.o. i Piotr M. Krawczyński, partner zarządzający Synerium sp. z. o.o.
Zgodę na zawarcie umowy przejęcia większościowego pakietu 70 proc. udziałów wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

O PLATFORMIE CANAL+

CANAL+ to nowoczesna i najbogatsza pod względem oferty programowej platforma płatnej telewizji premium w Polsce. Oferuje ponad 170 wyselekcjonowanych kanałów najwyższej jakości, w tym ponad 100 w standardzie HD, dając jednocześnie dostęp do ponad 600 kanałów FTA.

Na CANAL+ można oglądać najbardziej prestiżowe wydarzenia sportowe, hity filmowe, a także seriale oraz autorskie serie dokumentalne, w tym również w jakości 4K. Wszystko to jest dostępne na dziewięciu kanałach premium CANAL+ nieprzerywanych reklamami: CANAL+, CANAL+ 4K Ultra HD, CANAL+ 1, CANAL+ DOKUMENT, CANAL+ SERIALE, CANAL+ FILM, CANAL+ FAMILY, CANAL+ SPORT i CANAL+ SPORT 2 oraz siedmiu kanałach tematycznych: nSport+, Ale kino+, Kuchnia+, Domo+, Planete+, MiniMini+ i teleTOON+.

Jako lider technologii 4K na polskim rynku, CANAL+ oferuje najbogatszy dostęp do treści w najwyższej jakości obrazu na kanale CANAL+ 4K Ultra HD oraz w ramach kolekcji na życzenie.

O KINO ŚWIAT

Kino Świat to największy dystrybutor filmów w Polsce, aktywny na najważniejszych polach dystrybucji, takich jak kino, video (DVD/Blu-ray), video na życzenie (VOD) i telewizja. W jego katalogu znajdują się niekwestionowani liderzy w kategorii frekwencji, jak np. „Kler” Wojciecha Smarzowskiego – film z najlepszym otwarciem wśród polskich filmów w historii i najwyższą widownią kinową od 19 lat (5,2 miliona widzów), a także rekordowe ,,Listy do M. 3”  (ponad 3 miliony widzów) oraz największe hity Patryka Vegi, w tym ,,Pitbull. Niebezpieczne kobiety” (2,9 miliona widzów).

Oferta Kino Świat to również filmy zbierające największe światowe laury artystyczne, które stały się też dużymi sukcesami komercyjnymi, w tym –  koprodukowany przez CANAL+ tegoroczny polski kandydat do Oscara film „Boże Ciało” Jana Komasy, koprodukowana przez CANAL+, nagrodzona Złotą Palmą i nominowana do trzech Oscarów i czterech Nagród BAFTA – „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego (ponad milion widzów), nagrodzony czterema najważniejszymi Oscarami obraz ,,Jak zostać królem” (blisko milion widzów), czy 11 filmów Woody’ego Allena, w tym ,,O północy w Paryżu” (ponad 700 tysięcy widzów). Oprócz dystrybucji Kino Świat zajmuje się również koprodukcją polskich i zagranicznych filmów.

 

Comments

comments

181
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...