Borys Szyc jako Sherlock Holmes tylko w Storytel

Informacja Prasowa - 26.04.2019
0

Borys Szyc jako Sherlock Holmes tylko w Storytel

Ta premiera to nie lada gratka dla fanów klasyki kryminałów i audiobooków. Pierwsze opowiadania o legendarnym detektywie Sherlocku Holmsie w niezwykłej interpretacji Borysa Szyca są już dostępne w aplikacji Storytel. Aktor w genialny sposób wcielił się nie tylko w rolę tytułowego bohatera opowiadań, ale również pozostałe postaci stworzone przez Arthura Conan Doyle’a.

W rolę Sherlocka Holmesa wcielało się wielu znamienitych aktorów, ale jeszcze żaden nie stanął przed wyzwaniem odegrania ról wszystkich bohaterów opowiadań na raz. W najnowszej produkcji Storytel Polska, Borys Szyc zabiera nas w niezwykłą podróż śladami przygód słynnego detektywa, wcielając się w role Sherlocka, dr Watsona, prof. Moriarty a także Ireny Adler.
-Wszyscy bohaterowie stworzeni przez sir Conan Doyle’a są postaciami z krwi i kości, co bardzo pomogło mi wcielić się w te role. Jestem pod ogromnym wrażeniem aktualności tej literatury, która choć powstawała na przełomie XIX i XX wieku, jest napisana bardzo współcześnie. W pracy nad audiobookami pomogło mi też fizyczne wcielenie się w bohaterów opowiadań podczas sesji zdjęciowej i realizacji wideo. Mam nadzieję, że moja interpretacja pozwoli użytkownikom Storytel odkryć tę klasykę kryminału na nowo – mówi Borys Szyc.
Borys Szyc na potrzeby projektu użyczył nie tylko swojego głosu, ale również wizerunku. W kampanii promującej produkcję zobaczymy aktora w czterech różnych odsłonach. Wideo już trafiło do sieci, a w maju rusza kampania spotowa w kanałach tematycznych TVN. Powstała również dedykowana projektowi strona internetowa www.sherlockholmes.storytel.com, gdzie można wysłuchać fragmentów produkcji i skorzystać z 30 dni bezpłatnego testowania aplikacji z audiobookami. Projekt będzie również szeroko promowany podczas Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera w Krakowie. Storytel jest partnerem strategicznym tegorocznego festiwalu.

Sherlock Holmes na Off Camerze

12. edycja krakowskiego festiwalu Mastercard Off Camera zbiega się w czasie z premierą cyklu opowiadań o Sherlocku Holmesie na platformie Storytel. Efekty niecodziennej produkcji i niezwykłej aktorskiej interpretacji goście Festiwalu zobaczą i usłyszą na żywo podczas finałowego koncertu na gali zamknięcia w sobotę, 4 maja.
-Filmy wyświetlane podczas festiwalu Off Camera opowiadają niezwykłe historie i często zaskakują formą. My w Storytel staramy się robić to samo, tyle że z produkcjami audio. Przygody Sherlocka Holmesa w interpretacji Borysa Szyca to rozrywka na najwyższym poziomie, którą warto usłyszeć. W Krakowie goście festiwalowi będą mogli dodatkowo na żywo zobaczyć Borysa w akcji, na scenie. Wierzę, że uda nam się ich zaskoczyć, zaciekawić i namówić do sięgania po audio, które niewątpliwie jest rozrywką przyszłości. Zapraszamy wszystkich do Krakowa –mówi Jakub Barzak, marketing manager, Storytel Polska
Storytel zaprasza również do spotkania z Sherlockiem Holmesem w miasteczku festiwalowym. Przez cały okres trwania festiwalu, aż do 3 maja, odwiedzający miasteczko będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą główną będzie wyjazd do Londynu i wycieczka śladami Sherlocka Holmesa, a także bilety na galę zamknięcia festiwalu. W specjalnie zaprojektowanej na tę okazję londyńskiej budce telefonicznej oraz taksówce, które staną na placu Szczepańskim, każdy użytkownik aplikacji będzie mógł wcielić się w rolę lektora i spróbować swoich sił w interpretacji opowiadań o Sherlocku Holmesie, nagrać swój głos i wygrać słuchawki lub nagrodę główną. Zwycięzcę wyłoni Borys Szyc, który w sobotę odwiedzi miasteczko filmowe.
Specjalnie z okazji festiwalu, Storytel udźwiękowi również trzy obrazy w Sukiennicach: „Kościuszko pod Racławicami” i „Hołd Pruski” Jan Matejki oraz „Pochodnie Nerona” Henryka Siemiradzkiego. Efektem Storytel podzieli się wkrótce w swoich kanałach social media.
Sherlock Holmes – Jedyny w swoim rodzaju https://youtu.be/cmJ9KI1MxHg

Comments

comments

0
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...