Błyskawiczny spadek wartości akcji Tesli. Firmy Muska tracą wiarygodność

Informacja Prasowa - 30.03.2018
197

Błyskawiczny spadek wartości akcji Tesli. Firmy Muska tracą wiarygodność

Czarne chmury krążą nad miliarderem Elonem Muskiem. W ostatnim czasie jego firmami wstrząsnęły bardzo negatywne informacje. Po wypadku, jaki miał miejsce w jednym z samochodów Tesli, rankingi firm sukcesywnie spadają. Jak podają źródła, w przeciągu dwóch dni stracił 8 miliardów dolarów.

W tym roku miał już miejsce podobny wypadek, co budzi wiele wątpliwości co do poziomu bezpieczeństwa Tesli i tym samym wiarygodności miliardera.

Następstwem tego niefortunnego wydarzenia były znaczny spadek wartości akcji firmy – w środę i czwartek ich przecena wyniosła ponad 8 procent (wartość rynkowa spółki spadła z 51 do 43 mld dolarów) oraz obniżenie oceny wiarygodności kredytowej Tesli przez jedną z największych agencji ratingowych Moody’s z poziomu B2 do B3. Mało tego, w dalszym ciągu pojawiają się kolejne ostrzeżenia cięć finansowych.

Moody’s swoją decyzję wytłumaczył niższą jakością wytwarzanych aut oraz przymusem spłaty długów — Tesla do końca 2018 roku będzie musiała zwrócić inwestorom aż 230 milionów dolarów i 920 milionów dolarów na początku przyszłego roku.

Sytuacja jest naprawdę groźna, tym bardziej, że przedsiębiorstwo Muska nie osiąga zysków. Warto przypomnieć, że w czwartym kwartalne 2017 roku Tesla wzbogaciła się o 3,4 mld dolarów, które nie były w stanie pokryć kosztów produkcji aut. W rezultacie przedsiębiorca był 770 mln dolarów na minusie.

Na podstawie: https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/tesla-elon-musk-wypadek-rating-moodys-gielda,5,0,2402053.html?src01=6a4c8&src02=facebook_money

Comments

comments

197
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...