Bartek Winczewski szefem muzycznym Radia Nowy Świat

Informacja Prasowa - 01.02.2021
72

Bartek Winczewski szefem muzycznym Radia Nowy Świat

Bartek Winczewski szefem muzycznym Radia Nowy Świat

Redakcja muzyczna w Radiu Nowy Świat ma nowego szefa. Od dziś za muzyczną twarz RNŚ odpowiada Bartek Winczewski, który z rozgłośnią związany jest od jej powstania. – To zaszczyt objąć schedę po tak znakomitym koledze – mówi Winczewski o zmarłym kilkanaście dni temu Krzysztofie Łuszczewskim.

Od lutego za muzykę w RNŚ odpowiada Bartek Winczewski, który dotąd współtworzył muzyczną stronę stacji, między innymi poprzez swój autorski program „Świat Nowej Muzyki”, w którym przedstawia słuchaczom nowe brzmienia i nowe talenty. Jak sam opowiada – Kiedy Krzysztof trafił do szpitala, a mnie poproszono o zaopiekowanie się muzyką na czas jego nieobecności, nie wahałem się ani chwili. I nie chodzi tylko o to, że to właśnie Krzysztof był osobą, która zaprosiła mnie do współtworzenia Radia Nowy Świat. Oczywistym było, że nie chciałem niczego zmieniać, raczej kontynuować pomysł na brzmienie stacji. Dziś, kiedy Krzysztofa nie ma już z nami, również nie planuję żadnej rewolucji jeśli chodzi o muzykę prezentowaną w Radiu Nowy Świat. To będzie raczej ewolucja, poszukiwanie nowych kierunków w oparciu o fundamenty zbudowane przez Krzysztofa.

Jak to się ma do ukształtowanego w dużej mierze gustu i oczekiwań muzycznych słuchaczy stacji? Jak podkreśla Bartek Winczewski, najważniejsze jest dla niego znalezienie „złotego środka” pomiędzy tym, co starsze, znane a tym, co świeże i nowe. Radio pozostanie wierne „klasykom” i jednocześnie jeszcze szerzej niż dotychczas otworzy się na nową muzykę, nowe trendy i artystów, którzy ukształtują przyszłość. – Dotyczy to także odpowiednich proporcji między muzyką gitarową, od klasycznego rocka przez bardziej alternatywne brzmienia, a innymi gatunkami, z ambitnym popem, soulem i elektroniką na czele. Nie zabraknie przy tym miejsca dla polskiej muzyki, chciałbym, żeby Radio Nowy Świat było stacją, w której polska muzyka nie jest traktowana po macoszemu, wręcz przeciwnie – będziemy anteną, którą ma „ucho” do twórczości polskich artystów, zarówno tych już uznanych, jak i młodych twórców na początku swojej artystycznej drogi – zapewnia Bartek Winczewski.

Nowy szef muzyczny Radia Nowy Świat wcześniej związany był z Radiem PIN, Planety FM, Radiostacją (1999-2001) czy ostatnio Chillizet, gdzie pracował w latach 2008-2011, by powrócić do słuchaczy stacji w 2017 roku. Jednak praca przy mikrofonie to nie jedyna działalność dziennikarska Bartka Winczewskiego. Kilkanaście lat przybliżał muzykę i kulturę czytelnikom kultowej Machiny i tygodnika Przekrój, publikował w magazynie Film, Elle oraz literackim miesięczniku Bluszcz.

Comments

comments

72
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...