Awanse Pawła Milewskiego i Marcina Malickiego w Wirtualnej Polsce

Informacja Prasowa - 22.12.2021
250

Awanse Pawła Milewskiego i Marcina Malickiego w Wirtualnej Polsce

Awanse Pawła Milewskiego i Marcina Malickiego w Wirtualnej Polsce

Nowe osoby w Zespole Zarządzającym Wirtualnej Polski Media. Od stycznia 2022 roku dołączą do niego Marcin Malicki, jako Media & Subscriptions Product Director i Paweł Milewski, Dyrektor Obszaru Poczta i 1Login. Joanna Plona, pełniąca do tej pory funkcję VP Product, podjęła decyzję o odejściu z Wirtualnej Polski. 

Marcin Malicki przejmie odpowiedzialność biznesową za strategię i rozwój serwisów z portfolio Wirtualnej Polski Media, za rozwój produktu reklamowego i Open.fm, będzie też kontynuował rozwój platformy WP Pilot oraz usług subskrypcyjnych. Paweł Milewski będzie natomiast rozwijał kluczowe usługi spółki, czyli pocztę elektroniczną, z której korzysta prawie 10 mln użytkowników
i 1Login od WP, który daje możliwości logowania do wielu serwisów WP i jej partnerów za pomocą wspólnego loginu i hasła.

Z optymizmem patrzymy w przyszłość i nie przestajemy inwestować w technologię. Rozwój usług subskrypcyjnych, za które odpowiada Marcin jest wpisany w naszą strategię. Awans Pawła jest dowodem na to, że jako największy polski administrator poczty elektronicznej priorytetowo traktujemy tę usługę. Jednocześnie bardzo dziękuję Joannie Plonie za ponad 7 lat pracy w naszej firmie i życzę jej dalszych sukcesówmówi Joanna Pawlak, prezes Wirtualna Polska Media.

Nowi dyrektorzy wejdą w skład Zespołu Zarządzającego i będą raportować bezpośrednio do Joanny Pawlak, prezes Wirtualna Polska Media.

Paweł Milewski to specjalista z wieloletnim doświadczeniem w obszarze biznesu internetowego. Do Wirtualnej Polski dołączył w 2018 roku i odpowiadał za zarządzanie i rozwój usługi pocztowej,
a także za powstanie i rozwój usługi 1Login od WP. Swoje doświadczenie zdobywał wcześniej m.in. współtworząc Frisco.pl, realizując projekty aplikacji webowych w ramach fopen.pl oraz rozwijając technologię CISCO w spółce Postnuclear. Był również zaangażowany w działalność Fundacji Impact będącej organizatorem największych w Polsce wydarzeń w obszarach innowacyjnej gospodarki (Fintech, Mobility, Economy 4.0). Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej.

Marcin Malicki od ponad 10 lat zarządza rozwojem produktów i usług digital. Z Wirtualną Polską związany z przerwami od 2016 roku, gdzie odpowiadał m.in. za rozwój strony głównej WP, obszar big data, a od 2020 roku za usługę WP Pilot. Wcześniej związany był m.in. z EXATEL, TVN Grupa Discovery oraz Centralnym Ośrodkiem Informatyki. Wykładowca strategii produktu na Uniwersytecie SWPS.

Wirtualna Polska to holding technologiczny, prowadzi działalność mediową, reklamową oraz
e-commerce. Jest właścicielem Strony Głównej WP, posiada również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty czy autocentrum.pl. Zgodnie z badaniem Mediapanel, w listopadzie 2021 roku z produktów internetowych GWP korzystało 21,1 mln Polaków.

na zdjęciu Marcin Malicki

na zdjęciu  Paweł Milewski

Comments

comments

250
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...