Arena.pl S.A. pozyska środki na platformie CrowdConnect.pl w ramach nowej sekcji #StartupZone

Informacja Prasowa - 13.11.2019
186

Arena.pl S.A. pozyska środki na platformie CrowdConnect.pl w ramach nowej sekcji #StartupZone

Arena.pl S.A. pozyska środki na platformie CrowdConnect.pl w ramach nowej sekcji #StartupZone

 Na platformie crowdinvestingowej CrowdConnect.pl startuje nowa sekcja #StartupZone, w ramach której prezentowane będą innowacyjne spółki na wczesnych etapach rozwoju. Właśnie ruszyła pierwsza oferta spółki Arena.pl S.A.

Arena.pl S.A. prowadzi platformę handlową typu marketplace, pod adresem arena.pl, umożliwiającą użytkownikom bezpieczne zakupy w niskich cenach. Serwis w perspektywie kilku lat chce stać się konkurencją dla liderów na rynku w segmencie internetowych platform zakupowych. Oferta Arena.pl S.A. skierowana jest głównie do społeczności użytkowników i sprzedawców skupionych wokół serwisu. Spółka planuje pozyskać 4 mln PLN przy progu emisji na poziomie 3 mln PLN. Zebrane środki zostaną przeznaczone na ustabilizowanie sytuacji w spółce oraz dalszy rozwój platformy.

Spółka Arena.pl S.A. jest już notowana na rynku NewConnect. Aktualna cena rynkowa to 1,33 zł za jedną akcję, natomiast cena w ofercie publicznej została ustalona na poziomie 0,50 zł. Głównym adresatem emisji nowych akcji są sklepy funkcjonujące na platformie, jak i te które chciałyby w przyszłości sprzedawać na arena.pl, którym zaoferowano szereg bonusów, m.in. gwarancję stałej prowizji ze sprzedaży. Akcje mogą też nabywać inwestorzy indywidualni. Po zakończeniu oferty akcje serii J zostaną niezwłocznie wprowadzone na rynek NewConnect.

Wraz z emisją Arena.pl na platformie CrowdConnect.pl startuje nowa sekcja projektów #StartupZone, w ramach której prezentowane będą przede wszystkim oferty startupów zamierzających zadebiutować na rynku alternatywnym w dłuższej perspektywie czasowej. We wspominanej sekcji będzie można zapoznać się z ofertami publicznymi spółek na wczesnym etapie rozwoju, z dużym potencjałem wzrostu oraz o podwyższonym ryzyku inwestycyjnym. Spółki z sekcji #StartupZone będą reprezentowały głównie branże innowacyjne, takie jak biotechnologia, IT, czy gaming.

CrowdConnect.pl to platforma ofert publicznych prowadzona przez Dom Maklerski INC SA. Do tej pory na platformie prezentowane były wyłącznie informacje o ofertach publicznych spółek, których celem poza zgromadzeniem potrzebnego kapitału było również upublicznienie poprzez debiut na rynku NewConnect w perspektywie 12 miesięcy. Pierwszym takim podmiotem, którego oferta została zaprezentowana na CrowdConnect.pl, była spółka Plantwear – polski producent lifestylowych akcesoriów z drewna.

„Dostrzegamy potrzebę rynku i odpowiadamy na nią. Chcemy umożliwić podmiotom na wczesnym etapie rozwoju, w których widzimy duży potencjał, skorzystanie z możliwości jakie daje rynek kapitałowy. Dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie sekcji #StartupZone, w ramach której prezentowane będą oferty spółek o wysokim potencjalne wzrostu, ale i wyższym ryzyku inwestycyjnym.” – powiedział Sebastian Huczek, wiceprezes Domu Maklerskiego INC S.A. „Dodatkowo zwracamy uwagę, że od początku istnienia platformy CrowdConnect.pl naszym priorytetem jest bezpieczeństwo inwestorów, dlatego każdy prezentowany projekt jest przez nas dogłębnie weryfikowany i w związku z tym nie każdy startup będzie mógł prezentować swoją  ofertę na naszej platformie.” – dodaje.

Z kolei Prezes Arena.pl S.A. Dariusz Truszkowski podkreśla: „Korzystanie z platformy CrowdConnect.pl jest dla spółki szansą pozyskania środków na dalszy rozwój i wpasowuje się w ideę współwłasności, do której spółka powraca. Chcemy podzielić się z użytkownikami platformy akcjami i zaprosić ich do współdecydowania o spółce, poprzez zagwarantowanie nowym akcjonariuszom jednego przedstawiciela w radzie nadzorczej. Jest dla nas niezwykle ważne, że nad zbieraniem środków na platformie crowdconnect.pl czuwa od początku Dom Maklerski INC S.A.”

Szczegóły oferty akcji Arena.pl S.A. dostępne są pod adresem: www.crowdconnect.pl/arena-pl-s-a.

Jeszcze w listopadzie na platformie CrowdConnect.pl zaprezentowana zostanie kolejna oferta w ramach sekcji #StartupZone, spółki biotechnologicznej genXone S.A.

Nad bezpieczeństwem i transparentnością całego procesu czuwa właściciel serwisu CrowdConnect.pl – Dom Maklerski INC S.A. Jako oficjalny Partner Crowdfundingowy GPW, posiadając  zezwolenie KNF na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych, działa zgodnie z wymogami prawnymi i wysokimi standardami jakości.

O SPÓŁCE:

CrowdConnect.pl

Profesjonalna platforma crowdinvesting prowadzona przez Dom Maklerski INC S.A.

Na platformie prezentowane są informacje o akcjach i warunkach ich nabycia emitowanych w ramach ofert publicznych, w wyniku których zakładane wpływy brutto emitenta stanowią od 100 tys. EUR do 1 mln EUR, prowadzonych przez małe i średnie spółki, które docelowo mają być notowane na zorganizowanym rynku akcji NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Platforma skierowana jest do firm z sektora MŚP jako emitentów oraz przede wszystkim do inwestorów indywidualnych.

Platforma umożliwia inwestorom analizę i  selekcję ciekawych oraz perspektywicznych spółki.

Dom Maklerski INC S.A.

Właściciel platformy CrowdConnect.pl posiada zezwolenie KNF na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych (decyzja DRK/WL/4020/36/14/102/1/2012) oraz przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych (DRK/WL/4020/35/18/2017/102/1).

Dom Maklerski INC posiada status Partnera Crowdfundingowego GPW.

DM INC S.A. działa w ramach grupy kapitałowej INC, skupiającej spółki doradcze i inwestycyjne, działające na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Notowana na głównym parkiecie GPW w Warszawie, INC S.A., będąca Autoryzowanym Doradcą na NewConnect i Catalyst oraz AeRO (BVB), ma ponad 20 lat historii. Wielokrotnie była nagradzana jako najaktywniejszy autoryzowany doradca NewConnect, a w 2018 roku została laureatem nagrody specjalnej GPW za największą liczbę spółek wprowadzonych w historii rynku NewConnect – 53 spółki.

Comments

comments

186
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...