Amelia Bródka, Katarzyna Kozikowska i Marcin Dzieński ambasadorami Team Visa

Informacja Prasowa - 03.03.2020
218

Amelia Bródka, Katarzyna Kozikowska i Marcin Dzieński ambasadorami Team Visa

Visa, światowy lider płatności cyfrowych i Globalny Partner Technologii Płatniczych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, ogłosiła dziś, że do Team Visa na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokyo 2020, dołączają polscy sportowcy. Amelia Bródka (jazda na deskorolce), Katarzyna Kozikowska (parakajakarstwo) i Marcin Dzieński (wspinaczka sportowa) zostali ambasadorami Team Visa Tokyo 2020 razem z pozostałymi 75 olimpijczykami i paraolimpijczykami z 46 państw.

Program Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r. został poszerzony o pięć nowych dyscyplin – wspinaczkę sportową, karate, jazdę na deskorolce, baseball i surfing. W gronie sportowców Team Visa są Polacy, którzy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na Igrzyskach Olimpijskich po raz pierwszy: Amelia Bródka (jazda na deskorolce) i Marcin Dzieński (wspinaczka sportowa). Polskich paraolimpijczyków w Team Visa będzie reprezentować Katarzyna Kozikowska (parakajakarstwo).

Amelia Bródka jest dwukrotną mistrzynią Europy w jeździe na deskorolce i nadzieją olimpijską na Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020. W 2012 r. Amelia została współzałożycielką Exposure, organizacji non-profit podejmującej działania na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet i dziewcząt poprzez organizację wydarzeńdeskorolkowych oraz zbiórek pieniężnych dla ofiar przemocy domowej. Od 2016 roku Exposure prowadzi skierowany do młodzieży program Skate Rising, którego celem jest rozwijanie empatii poprzez pomoc innym i promowanie idei na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet przez jazdę na deskorolce. Katarzyna Kozikowska jest aktualną mistrzynią Europy w parakajakarstwie. W wieku 13 lat zdiagnozowano u niej nowotwór w prawym kolanie, co w konsekwencji doprowadziło do amputowania nogi. Po rehabilitacji zaczęła zawodowo uprawiać pływanie i zdobyła kilka medali na Mistrzostwach Świata Juniorów. W zawodach parakajakarskich bierze udział od 2017 r. Marcin Dzieński jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Europy oraz zdobywcą Pucharu Świata we wspinaczce sportowej. W 2016 roku został pierwszym polskim wspinaczem, który zdobył tytuł mistrza świata.

„Visa jest jednym z najdłużej wspierających Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie partnerów. Cieszymy się, że możemy pomagać wspaniałym polskim sportowcom, którzy nieustannie przekraczają swoje granice – w zgodzie z duchem Visa i Igrzysk Olimpijskich. Visa wspiera działania na rzecz wzmacniania pozycji kobiet oraz ich stałego rozwoju zarówno w biznesie, jak i sporcie. Cieszymy się, że w Team Visa są dwie Polki. Z satysfakcją wspieramy wszystkich sportowców z Team Visa, którzy przygotowują się do rywalizacji podczas największych Igrzysk Olimpijskich w historii”– powiedziała Katarzyna Jezierska, dyrektor marketingu Visa w Europie Środkowo-Wschodniej.

Od momentu założenia w 2000 r. do Team Visa dołączyło niemal 500 sportowców. Celem programu jest zapewnienie sportowcom narzędzi, zasobów i wsparcia, które pomogą im realizować ich życiowe marzenia, zarówno w świecie sportowej rywalizacji jak i poza nim, niezależnie od miejsca urodzenia czy sytuacji życiowej. Visa oferuje sportowcom wsparcie finansowe i szkolenia w zakresie wiedzy finansowej. Sportowcy są wybierani nie tylko na podstawie wybitnych wyników i osiągnięć sportowych, ale także charakteru i osobistych doświadczeń. To osoby, które identyfikują się z wartościami i priorytetami marki Visa, między innymi równością płci, oddziaływaniem na społeczeństwo i przedsiębiorczością. Team Visa  to ucieleśnienie idei ponadnarodowej reprezentacji, której członkowie tworzą społeczność zjednoczoną wokół wspólnych wartości, takich jak szacunek, równość, akceptacja i partnerstwo.

Oprócz współpracy z wybranymi sportowcami, Visa wspiera też program Japońskiego Komitetu Paraolimpijskiego, który umożliwia posiadaczom kart Visa w Japonii wspieranie finansowe sportowców. Równowartość kwoty przekazanej przez nich w okresie od 25 sierpnia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r., za pośrednictwem strony programu na oficjalnej stronie internetowej JPC, zostanie następnie wpłacona przez Visa i przeznaczona na rzecz paraolimpijczyków.

Comments

comments

218
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...