Allegro z nowym teledyskiem w ramach cyklu Legendy Polskie

Informacja Prasowa - 27.09.2016
249

Narodziny Diablicy w teledysku „Aleja gwiazd”

Teledysk do nowej aranżacji piosenki w wykonaniu Anny Karwan i Matheo to kolejna produkcja, która powstała w ramach projektu Legendy Polskie. Tym razem Allegro zaprosiło do współpracy młodych twórców filmowych. W rolach głównych wystąpili Aleksandra Kasprzyk i Tomasz Drabek znani z filmu „Twardowsky 2.0”.

Projekt Legendy Polskie miał swoją premierę w listopadzie 2015 roku. Od tego czasu powstały już trzy produkcje filmowe w reżyserii Tomasza Bagińskiego („Smok”, „Twardowsky”, „Twardowsky 2.0”), antologia opowiadań od najlepszych polskich autorów, audiobook „Wywiad z Borutą” a teraz także teledysk do utworu „Aleja gwiazd”.

Muzyka jest ważnym elementem każdego naszego filmu. Staramy się czerpać z dorobku polskich artystów i pokazywać znane utwory w nowych aranżacjach. Tak było w przypadku piosenki „Cichosza” w wykonaniu Marcina Macuka i Krzysztof Zalewskiego do filmu „Smok”, podobnie jest z coverem „Aleja gwiazd” w interpretacji Anny Karwan i Matheo. Tym razem poszliśmy o krok dalej i przygotowaliśmy teledysk, którego realizację powierzyliśmy młodym twórcom – mówi Anna Iller, Branded Content Manager w Allegro.

Za reżyserię odpowiada Miłosz Sakowski, świeżo upieczony absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej, który za swój dyplomowy film „Dzień Babci” zdobył ponad 20 nagród i wyróżnień na całym świecie. Scenariusz teledysku napisał z Marcinem Kubawskim. W rolach głównych wystąpili Aleksandra Kasprzyk i Tomasz Drabek. Ich obecność w teledysku nie jest przypadkowa – cover „Aleja gwiazd” pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Twadowsky 2.0”, w którym aktorzy wcielają się w postacie diablicy Lucynki i diabła Boruty.

Wszystkie produkcje, które towarzyszą filmom, opowiadają historie poszczególnych postaci. Jak tłumaczy reżyser Miłosz Sakowski, teledysk do piosenki „Aleja gwiazd” jest pretekstem, by opowiedzieć o „narodzinach” Diablicy, jaką znamy z Legend Polskich. Cofamy się do lat 90., by zobaczyć, jak młoda dziewczyna pod wpływem silnych przeżyć trafiła pod skrzydła diabła.

W tym roku pojawią się jeszcze dwa teledyski do utworów pochodzących ze ścieżek dźwiękowych do filmów „Operacja Bazyliszek” (listopad 2016) oraz „Jaga” (grudzień 2016).
Teledysk „Aleja gwiazd” można zobaczyć na stronie www.legendy.allegro.pl

Comments

comments

249
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...