Agora i Co Jest Grane 24 zapraszają na Białystok New Pop Festival

Informacja Prasowa - 21.05.2018
229

Agora i Co Jest Grane 24 zapraszają na Białystok New Pop Festival

Białystok New Pop Festival to nowy, dwudniowy, miejski festiwal kulturalny o charakterze piknikowym, który już 13 i 14 lipca br. odbędzie się na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku. Podczas festiwalu wystąpią m.in. Kayah, Brodka, Natalia Nykiel i duet The Dumplings. Zaplanowano także liczne atrakcje dla starszych i młodszych fanów dobrej muzyki i pysznego jedzenia. W programie pierwszej edycji Białystok New Pop Festival znalazły się m.in.: koncerty, spotkania z artystami, pokazy filmowe, a także strefy aktywnego wypoczynku, chilloutu i dla dzieci.

Wśród artystów usłyszymy gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W Białymstoku wystąpią:

Kayah – jedna z najbardziej barwnych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, promotorka młodych artystów. Wydała 9 albumów, które zyskały uznanie słuchaczy i recenzentów, posiadaczka wielu nagród muzycznych. Kayah uwielbia eksperymenty muzyczne do których zaprasza innych artystów, warto wspomnieć o niezapomnianej współpracy z Goranem Bregovicem, akordeonistą Marcinem Wyrostkiem, a ostatnio z kwartetem smyczkowym Royal Quartet. Każdy koncert Kayah to niesamowita dawka energii, a przede wszystkim dobrej muzyki.

Brodka – jej każdy koncert to spektakl dla fanów muzyki wymykającej się nazwom i kategoriom muzycznym. Brodka to artystka doceniana przez krytyków i dziennikarzy, ale przede wszystkim przez fanów, o czym świadczą wyprzedane koncerty. Można śmiało powiedzieć ,że na koncertach Brodki „dzieje się magia”, a oryginalny wokal, jedyna w swoim rodzaju muzyka i magiczna oprawa wizualna pozostają na długo w pamięci.

Natalia Nykiel – mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Jej debiutancki album „Lupus Electro” zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową i uzyskał status Złotej Płyty, a pochodzące z niego single „Bądź duży” i „Error” – status Diamentowych Singli. Jednocześnie Natalia Nykiel stała się niekwestionowaną muzyczną ikoną sieci, teledyski do jej utworów mają łącznie ponad 155 milionów wyświetleń.

The Dumplings – duet, który tworzą Justyna Święs i Kuba Karaś to istny fenomen polskiej elektronicznej sceny muzycznej. W zawrotnym tempie wydali dwa rewelacyjnie przyjęte albumy, zdobyli wiele nagród oraz gigantyczne grono fanów. Choć ich muzyka to połączenie elektroniki i popu, nie zamykają się w gatunkowych szufladkach – niedawno zagrali dwie wyprzedane trasy koncertowe wraz z orkiestrą, na nowo prezentując swój materiał.

Kolejni artyści zostaną ogłoszeni już 25 maja i 1 czerwca br.

Bilety na festiwal są do nabycia na stronie  Biletycjg24.pl.

Cena bilety jednodniowego w przedsprzedaży to 39 zł, a dwudniowego karnetu – 65 zł.

Wstęp dla dzieci do 12 roku życia i seniorów powyżej 65 roku życia jest bezpłatny.

Organizatorem festiwalu jest Agora S.A/ Co Jest Grane 24.

Partnerem głównym wydarzenia jest Miasto Białystok, a partnerem – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Więcej informacji: Bialystoknewpop.pl

 

Comments

comments

229
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...