Agencje endorfina events i WebTalk łączą siły, fuzja pozwoli na większy udział w runku spółki

Informacja Prasowa - 02.10.2017
178

Agencje endorfina events i WebTalk łączą siły, fuzja pozwoli na większy udział w runku spółki

Agencje eventowa oraz digitalowa łączą się w grupę spółek. W ciągu tego roku wygenerują wspólnie ponad 30 mln zł przychodów.

Po połączeniu spółek ich przychody w 2017 roku wyniosą ponad 30 mln zł brutto. Obie agencje będą nadal działać na rynku pod dotychczasowymi markami.

„Połączenie budżetów dwóch spółek w jeden to oczywiście strategia skalow-ania biznesu, jednak najważniejsi są ludzie. To oni zbudowali obydwie marki i pracowali na ich sukces przez 9 lat w przypadku endorfina events, i 7 lat w przypadku WebTalk. Dlatego nie zamierzamy wprowadzać rewolucyjnych zmian w zespołach i zarządzaniu spółkami” — mówi Agnieszka Sołtysiak, członek zarządu endorfina events i WebTalk.

W WebTalk na stanowisku dyrektora zarządzającego pozostanie Michał Dunin (jednocześnie Prezes WebTalk). Z kolei w endorfina events funkcję dyrektora zarządzającego i członka zarządu nadal pełnić będzie Michał Ka-leta. Czteroosobowy zarząd nowo powstałej grupy to jednocześnie jej wspólnicy: Agnieszka Sołtysiak (odpowiedzialna z finanse grupy), Michał Kaleta (odpowiedzialny za zarządzanie obszarem eventowym), Michał Dunin (odpowiedzialny za obszar digital) i Maciej Ledzion (odpowiedzialny za rozwój biznesu grupy).

„Od kilku lat poszukiwaliśmy właściwego partnera, który umożliwiłby dalszy dynamiczny rozwój spółki i wzmocnił nas w zakresie pozyskiwania nowych klientów. Połączenie sił z endorfina events oceniam jako świetne rozwiąza-nie” — dodaje Michał Dunin, prezes WebTalk i członek zarządu endorfina events.

„Rynek wymaga od agencji działań wielokanałowych, dlatego połączenie kompetencji event marketingowych i digitalowych jest naturalnym uz-upełnieniem dla obu firm. To jednak dopiero początek, ponieważ nasze długofalowe plany rozwoju i poszerzania kompetencji sięgają znacznie dalej” – mówi Maciej Ledzion, członek zarządu endorfina events i WebTalk.

Drugi z dotychczasowych partnerów WebTalk, Maciej Maślak, żegna się ze spółką. „Pozostajemy w doskonałych relacjach, o czym świadczy choćby fakt, że Maciej pozostanie konsultantem w relacjach biznesowych z niektórymi klientami. Dziękuję mu za lata wspólnej pracy” — powiedział Michał Dunin.

„Obie agencje charakteryzuje ugruntowana pozycja rynkowa i nastawienie na najwyższą jakość, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia, cho-ciażby tytuły agencji roku w swoich kategoriach dla obu firm” — kończy Michał Kaleta, członek zarządu endorfina events i WebTalk.

Doradcą transakcyjnym i w procesie połączenia spółek był Jacek Carbol, wcześniej zarządzający funduszem FIPP w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju. Był także związany m.in. z funduszami private equity Value4Cap-ital i Innova Capital, jak również — jako konsultant — z PwC w Warszawie i Monitor Group w Nowym Jorku.

Agencja endorfina events należy do czołowych podmiotów na swoim rynku w Polsce. Specjalizuje się w organizacji eventów korporacyjnych (kon-gresów czy konferencji), jak również marketingowych, np. związanych z wprowadzaniem na rynek nowych produktów i usług. Ma także duże doświ-adczenie w organizowaniu wydarzeń muzycznych. Od kilku lat realizuje projekty w Polsce oraz w całym regionie Europy Środkowowschodniej. Z kolei WebTalk to jedna z największych niezależnych agencji digitalowych w kraju. Jej najważniejsze obszary działania to budowanie i realizowanie strategii dla marek w sieci, rozwój sprzedaży w segmencie e-commerce oraz komunikacja mediach społecznościowych. Posiada rozbudowane działy kreacji i strategii, a także studio fotograficzne in-house. Ma na koncie kam-panie na 40 rynkach zagranicznych.

 

Comments

comments

178
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...