Agencja 180heartbeats + JUNG v MATT autorką rebrandingu innogy w markę E.ON

Informacja Prasowa - 07.10.2021
58

Agencja 180heartbeats + JUNG v MATT autorką rebrandingu innogy w markę E.ON

Agencja 180heartbeats + JUNG v MATT autorką rebrandingu innogy w markę E.ON

Pod hasłem PoznajMY się! ruszył pierwszy etap kampanii informującej o zmianie marki innogy Polska w E.ON Polska. Strategię i kreację rebrandingu przygotowała agencja 180heartbeats + JUNG v MATT.

 

 

Pomysł kampanii łączy wartości dotychczas wpisane w DNA innogy i E.ON, a także zakłada ich kontynuację. Kluczowy jest rozwój rozwiązań, które sprawiają, że żyje się nam lepiej, a także troska o środowisko, w którym żyjemy. E.ON jako marka akcentuje w kampanii: działaMY wspólnie dla lepszej przyszłości naszego świata!

Pierwszy etap rebrandingu wystartował w sieci i social mediach. Agencja przygotowała stronę eon.innogy.pl, na której od pierwszego października mają miejsce premiery trzech filmów reportażowych, których bohaterami są warszawiacy z dobrą energią. To świadomi ekologicznie mieszkańcy stolicy, którzy we własnym zakresie wcielają idee zrównoważonego życia. Każdy z nich ma swój sposób na dbanie o środowisko – życie według zasad zero waste, przesiadka na rower czy czerpanie energii z paneli słonecznych. Bohaterką pierwszego wideo jest pracująca w innogy Sylwia Korczak, a kolejnych Martyna Zastawna, twórczyni marki WOSH WOSH oraz działkowicz Antoni Barłowski.

– Nie od dziś wspólnie z  warszawiakami zmieniamy stolicę – w ostatnich latach podjęliśmy kilka kroków na rzecz czystszego powietrza w mieście. – mówi Agnieszka Kamińska, kierownik komunikacji marketingowej z innogy Polska z Grupy E.ON. – W najbliższym czasie będziemy nadal intensywnie rozwijać ten kierunek i zaproponujemy mieszkańcom stolicy nowe inicjatywy proekologiczne, wspierające produkcję energii ze źródeł odnawialnych. W myśl hasła „MY może więcej” wierzymy, że nawet małe zmiany wprowadzone na szeroką skalę przyniosą nam wszystkim większe korzyści. Dlatego do współpracy zapraszamy naszych klientów, z którymi łączy nas troska o przyszłość miasta.

– W kampanii rebrandingowej oddajemy głos warszawiakom z dobrą energią. – mówi Michał Sęk, creative director w 180heartbeats + JUNG v MATT. – Odnaleźliśmy prawdziwych mieszkańców stolicy, którzy swoim stylem życia odzwierciedlają “zieloną” filozofię E.ON Polska. To oni są bohaterami tej kampanii. Ich historie idealnie ilustrują wizję wspólnego działania na rzecz środowiska pod hasłem ‘MY może więcej’. – dodaje.

Adresatami działań rebrandingowych są dotychczasowi klienci i mieszkańcy Warszawy (25-75 lat, właściciele mieszkań i domów), wspólnoty mieszkaniowe, deweloperzy, a także pracownicy firmy.

Od 1 października ruszyła też kampania OOH. Następnie zaplanowano kolejne działania wizerunkowe i produktowe. Informacja o zmianie jest także sukcesywnie komunikowana w mailingach oraz insertach wysyłanych wraz z fakturami do klientów. Od połowy grudnia innogy Polska będzie już funkcjonować pod nazwą E.ON Polska.

Agencja 180heartbeats + JUNG v MATT realizuje kampanię w efekcie wygranego w poprzednim roku przetargu.

Comments

comments

58
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...