Plac Unii rozbłysnął na czerwono w geście solidarności z chorymi na nowotwór

Informacja Prasowa - 06.09.2019
271

Plac Unii rozbłysnął na czerwono w geście solidarności z chorymi na nowotwór

5 września br. Plac Unii podświetlony został na czerwono. To symboliczny gest solidarności z chorymi na nowotwór, podopiecznymi Fundacji Rak’n’Roll. Celem stowarzyszenia jest zmiana schematów myślenia o nowotworach oraz poprawa jakości życia osób cierpiących na tę chorobę. W tym roku Fundacja obchodzi swoje 10-lecie. Z tej okazji organizowana jest sztafeta rowerowa z Warszawy na geograficzny Zwrotnik Raka w Saharze Zachodniej – Projekt Rolling 2 Zwrotnik.

Plac Unii nie pozostaje obojętny wobec ważnych społecznie tematów. Zaangażowaliśmy się we współpracę z Fundacją Rak’n’Roll, żeby przełamywać tabu związane z podejściem do raka w Polsce. Poprzez symboliczny gest podświetlenia budynku na czerwono w dniu rozpoczęcia Projektu Rolling 2 Zwrotnik, pokazujemy nasze wsparcie dla osób zmagających się z chorobą nowotworową.

Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor Placu Unii

Siła i radość życia osób, które wygrały z rakiem motywacją do zdrowienia dla innych

Projekt Rolling 2 Zwrotnik to wyprawa rowerowa ludzi, którzy przebyli chorobę nowotworową. Podróż z Warszawy na geograficzny Zwrotnik Raka w Saharze Zachodniej potrwa 4 miesiące i rozpocznie się 5 września 2019 r. Trasa liczy blisko 7 tys. km. W sztafecie udział weźmie 27 osób, które pokonały raka oraz 19-osobowa ekipa wspierająca. Podróż jest dowodem siły, energii i radości życia osób, które przebyły chorobę nowotworową. Sztafeta ma stać się także marzeniem i motywacją do zdrowienia dla tych, którzy nadal chorują. Wyprawa jest zwieńczeniem obchodów 10-lecia Fundacji Rak’n’Roll.

Razem na rzecz walki z nowotworem

Fundacja Rak’n’Roll powstała w 2009 r. z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po własnych doświadczeniach z chorobą onkologiczną, chciała pomóc innym ludziom w podobnej sytuacji. Od samego początku, celem stowarzyszenia jest kreowania nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej, tj. przełamywanie tabu związanego z podejściem do nowotworów i zarażanie chorych pozytywną energią.
Fundacja Rak’n’Roll od 10 lat podejmuje niekonwencjonalne działania pomocowe. Przykładowe projekty stowarzyszenia to:
  • Biblioteczki (wyposażenie oddziałów onkologicznych w półki z książkami, które mają pomóc zdobyć wiedzę o chorobie i zmotywować do walki z nią),
  •  Daj Włos (przekazanie ściętych włosów na peruki dla kobiet po chemioterapii),
  • iPoRaku (wsparcie dla osób po przebytej chorobie),
  • Rak’n’Roll records (charytatywna wytwórnia muzyczna),
  • Super HoSpa (certyfikaty dla przyjaznych pacjentom hospicjów).

Comments

comments

271
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...