Kolejna edycja „Akademii Opowieści” „Gazety Wyborczej” – „Nieznani bohaterowie naszej niepodległości”

Informacja Prasowa - 16.05.2018
232

Kolejna edycja "Akademii Opowieści" "Gazety Wyborczej" - "Nieznani bohaterowie naszej niepodległości"

Trwa druga edycja „Akademii Opowieści”, konkursu „Gazety Wyborczej” dla czytelników. Do połowy sierpnia br. redakcja czeka na teksty, które przedstawiają „nieznanych bohaterów naszej niepodległości”, czyli Polaków, którzy w czasie od 1918 do dziś robili rzeczy ważne dla nich samych, ich bliskich, a przede wszystkim dla społeczności. Historie czytelników już teraz publikowane są na łamach „Gazety Wyborczej” i na Wyborcza.pl, a konkursowi towarzyszy cykl spotkań organizowanych w miastach ukazywania się dziennika.

Przed rokiem redakcja „Gazety Wyborczej” poprosiła czytelników, żeby napisali o najważniejszych ludziach w swoim życiu. Tym razem „Akademia Opowieści” ściśle związana jest z obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. „Gazeta Wyborcza” zaprosilła swoich odbiorców, by wspólnie z nią opowiedzieli o „nieznanych bohaterach naszej niepodległości” – Polakach, którzy wprawdzie nie walczyli z bronią w ręku i nie ginęli w okopach, ale w ciągu minionych 100 lat robili rzeczy ważne dla nich samych, ich bliskich, a przede wszystkim dla społeczności, w których żyli. Nie brak takich osób wśród naszych babć, dziadków, ciotek, wujków, sąsiadów czy znajomych. Wielu z nich żyje w rodzinnej legendzie, są nieznanymi bohaterami, których warto odkryć dla innych.
Nadesłane przez czytelników teksty stworzą unikatową mozaikę losów, wydarzeń oraz przeżyć i ułożą się w jedyną w swoim rodzaju prywatną historię Polski i Polaków.

Teksty nie przekraczające 8 tys. słów czytelnicy mogą nadsyłać do 15 sierpnia 2018 r. Najciekawsze są publikowane na łamach „Gazety Wyborczej” – przede wszystkim w tygodniku „Ale Historia”, ale także w „Magazynie Świątecznym”, „Dużym Formacie”, wydaniach lokalnych oraz w serwisie Wyborcza.pl.
Laureatów drugiej edycji konkursu „Akademia Opowieści” poznamy 5 listopada 2018 r. Zwycięzcom przyznane zostaną nagrody pieniężne, a wyróżnieni otrzymają roczne prenumeraty cyfrowej „Gazety Wyborczej”. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Wyborcza.pl.
Tegorocznemu konkursowi towarzyszy cykl spotkań z czytelnikami. W kwietniu w Katowicach bohaterką wydarzenia organizowanego przez „Gazetę Wyborczą” była Jolanta Wadowska-Król, lekarka, która w latach 70. w Szopienicach walczyła z ołowicą. W Łodzi bohaterem spotkania był Piotr Pustelnik, himalaista, zdobywca wszystkich 14 ośmiotysięczników; we Wrocławiu – Władysław Frasyniuk, legenda Solidarności, opozycjonista; w Warszawie – Jacek Dehnel, pisarz i poeta, a w Płocku – Konrad Jaskóła, menedżer, społecznik, były prezes Petrochemii Płock (dziś Orlenu).
Więcej informacji o „Akademii Opowieści” – na Wyborcza.pl.

Comments

comments

232
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...