Premier Polski gospodarzem programu telewizyjnego

Redakcja PR - 23.10.2018
194

„The Royal Tour” zawitał do naszego kraju

Jeden z najbardziej znanych i prestiżowych programów podróżniczo-edukacyjnych na świecie – „The Royal Tour”, realizowany przez amerykańską telewizję PBS, zawitał do Polski. Trwający godzinę dokument będzie opowiadał m.in. o kulturze, tradycjach, walorach przyrodniczych i historii Polski. W rolę gospodarza wcieli się Premier Mateusz Morawiecki, a prowadzącym będzie znany amerykański dziennikarz Peter Greenberg.

„Rozmowy z PBS rozpoczęliśmy w sierpniu, a już w październiku realizujemy zdjęcia w Polsce. To niespotykane tempo i zarazem spory sukces, bo udało nam się ominąć w kolejce kilka znaczących państw. Czas oczekiwania na realizację dokumentu w ramach cyklu „The Royal Tour” trwa zwykle kilka lat” – tłumaczy Filip Rdesiński, prezes zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

Formuła dokumentu zakłada realizację zdjęć w najbardziej atrakcyjnych, a zarazem unikatowych dla amerykańskiego odbiorcy miejscach kraju, które odwiedza Peter Greenberg. W Polsce będą to m.in. Hel, Wieliczka, przełom Dunajca, Św. Krzyż, Słowiński Park Narodowy, ale też ważne miejsca historyczne jak Oświęcim, Kraków, Warszawa czy Malbork. W każdym z państw gospodarzy przewodnikiem jest zawsze premier lub prezydent. Tak było np. w Izraelu, gdzie dziennikarza po swoim kraju oprowadzał Premier Benjamin Netanjahu, czy Meksyku gdzie honory czynił Prezydent Felipe Calderón.

„Peter Greenberg, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy i producentów w Stanach Zjednoczonych. Był wielokrotnie nagradzany statuetką Emmy. PBS, to z kolei przedsiębiorstwo medialne, w którego skład wchodzi 350 amerykańskich stacji telewizyjnych. Jest to zarazem jedno z najbardziej opiniotwórczych przedsięwzięć medialnych wśród amerykańskich elit ”– tłumaczy Filip Rdesiński.

Z ramienia Fundacji projekt nadzoruje producent Piotr C. Śliwowski, historyk, współtwórca Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Pieniądza NBP, filmowiec, producent filmów „Miasto ruin”, „Powstanie Warszawskie” i „Warsaw Uprising” – oficjalnego kandydata do Oskara w 2014 r. Członek Polskiej Akademii Filmowej.

„Jesteśmy już po zdjęciach w Stolicy Dolnego Śląska. Pan Premier jest świetnym przewodnikiem dla amerykańskiej ekipy i prowadzącego program Petera Greenberga. Opowiadał o Solidarności Walczącej, Pomarańczowej Alternatywie, wspólnie odwiedziliśmy restaurację Konspira, Wydział Historii Uniwersytetu Wrocławskiego czy wrocławski areszt. Amerykanie byli pod ogromnym wrażeniem” – opowiada Piotr C. Śliwowski.

Premiera filmu planowana jest na wiosnę 2019 roku. Poza dystrybucją w sieci PBS, przewidziane są także specjalne pokazy programu w USA dla amerykańskich środowisk opiniotwórczych.

Comments

comments

194
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...