4F sponsorem konkursu CTH Awards: Waste Changers

Informacja Prasowa - 14.06.2022
253

Konkurs ten został zorganizowany w ramach pierwszej edycji Circular Tex Hub

4F sponsorem konkursu CTH Awards: Waste Changers

Ideą konkursu CTH Awards Waste Changers było pokazanie efektów wdrażania koncepcji cyrkularnej na etapie procesu projektowego. Celem konkursu było wyłonienie osób, które zademonstrują, jak użyć kreatywnego myślenia projektowego w celu stworzenia nowego, użytkowego i estetycznego produktu z istniejących już zasobów.
Konkurs Waste Changers i współpraca z Circular Tex Hub idealnie wpisują się w nasze wartości! Jest to świetna okazja dla młodych projektantów, aby przedstawić swoją perspektywę na upcykling i zaproponować nowe produkty stworzone z ubrań marki 4F

komentuje Przemysław Feliga ESG Project Manager, OTCF.

CTH_3.jpg
Konkurs CTH Awards Waste Changers został zrealizowany w ramach strategii 4F Change, którą marka 4F wdraża od stycznia 2022 r. Jednym z głównych założeń tego projektu jest obieg cyrkularny odzieży. W wybranych sklepach 4F powstały strefy Wear_Fair, gdzie można oddać niechciane ubrania. Przekazane w ten sposób rzeczy trafiają do Ubrania do oddania, gdzie są czyszczone, naprawiane i wprowadzane do drugiego obiegu.
W naszej strategii 4F Change mówimy o tym, że kluczowym działaniem dla naszych produktów jest przechodzenie z modelu linearnego na cyrkularny. Jesteśmy przekonani, że cyrkularność to jeden z kluczowych kierunków rozwoju dla marek odzieżowych dodaje Przemysław Feliga.
Nagrodę główną – staż w OTCF oraz 5000 zł od 4F wygrała Zofia Osińska, która wykonała torbę z własnoręcznie uplecionej tkaniny, wykorzystując kurtkę i spodnie narciarskie marki 4F. Drugie miejsce zajęła Ewa Ślusakowicz z projektem plecaka. Trzecie miejsce – Małgorzata Dzierżęga – autorka kamizelki wykonanej na krośnie.
CTH_4.jpg

Zdecydowałam się robić tkaninę, bo to jest moja największa pasja. Bardzo się cieszę, że ten konkurs dał mi taką możliwość i swobodę, aby wykorzystując rzeczy od 4F osiągnąć zamierzony efekt podsumowuje Zofia Osińska – laureatka konkursu CTH Awards: Waste Changers.

Wyróżnienie – staż w OTCF i publikację w magazynie Wysokie Obcasy za projekt kurtki otrzymała Paulina Leszczyk.
Ujął mnie szczególnie jeden projekt, który pokazał, że modę techniczną można połączyć z minimalizmem i tailoringowym sznytem, nadając jej nowoczesny, miejski wygląd

mówi Monika Czesak, Dyrektor Kreatywna 4F.

CTH_5.jpg
Circular Tex Hub to pierwsza w Polsce inicjatywa łącząca targi tkanin z drugiego obiegu i mody cyrkularnej z upcyklingowym konkursem dla projektantów. W ramach CTH odbył się również panel dyskusyjny, na którym poruszane zostały tematy związane z modą cyrkularną oraz wyzwaniami, jakie stoją przed przemysłem modowym i tekstylnym. O strategii 4F Change i wyzwaniach z jakimi mierzy się marka 4F opowiadał Przemysław Feliga. Rozmowę moderowały Ewelina Antonowicz i Katarzyna Zajączkowska. Rozmowa dostępna na: Moda cyrkularna – mapa dla branży: Circular Tex Hub 2022 – YouTube.
Nie ma cyrkularności bez regulacji, jakości, współpracy, wiedzy, edukacji, technologii, innowacji, bez nowych modeli biznesowych, chęci, bez nas

podsumowała Ewelina Antonowicz, moderatorka panelu dyskusyjnego i jedna z organizatorek Circular Tex Hub.

CTH_6.jpg

Comments

comments

253
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...