Petsbury – wirtualne schronisko umożliwia realną pomoc zwierzakom

Redakcja PR - 06.10.2017
284

Petsbury – wirtualne schronisko umożliwia realną pomoc zwierzakom

Technologia, wszechobecna i ogólnodostępna, pozwala na wprowadzenie ciekawych rozwiązań w różnych obszarach życia społecznego. Petsbury jest tego świetnym przykładem – wirtualna gra  wspiera fundację Karmimy Psiaki z Krakowa. Fundacja współpracuje z 16 schroniskami w Polsce i dzięki jej działaniom nowy dom znalazło już prawie 800 zwierząt.

Petsbury jest symulatorem schroniska dla zwierząt, w którym gracz wciela się w rolę mieszkańca miasteczka. Odziedziczając działkę po dziadku, decydujemy się na otwarcie schroniska. W symulatorze naszym zadaniem jest znajdowanie bezdomnych zwierząt, leczenie ich i opiekowanie się nimi. Wraz z rozwojem gry, rozwijamy i rozbudowujemy nasze schronisko. Formuła symulatora jest przede wszystkim skierowana do młodszych graczy, których uczy empatii i uwrażliwia na temat porzucania zwierząt.

Petsbury

Oprócz tego, w ramach symulatora, możemy dokonywać mikropłatności. I to właśnie one wspierają Fundację Karmimy Psiaki – część dochodów przekazywana jest na działalność schronisk dla zwierząt z całego kraju. Taka formuła symulatora pokazuje, że technologia może nie tylko uczyć pozytywnych zachowań, ale również wspierać wszelkiego rodzaju inicjatywy. Petsbury jest zatem kolejnym, pozytywnym przykładem, który zachęca do pomagania, dostarczając jednocześnie rozrywki.

Comments

comments

284
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...