3M z własnym podcastem i videocastem o nauce

Informacja Prasowa - 04.08.2021
286

3M z własnym podcastem i videocastem o nauce

3M z własnym podcastem i videocastem o nauce

Firma technologiczna 3M wystartowała z programem, który ma odpowiadać na pytanie o to, jak skutecznie budować pozytywny wizerunek nauki. „Zaufaj Nauce” to cykl rozmów w formacie audio i wideo dostępnych m.in. na www.nauka3m.pl i Spotify. Ich gospodarzem jest Rafał Motriuk, dziennikarz radiowy, korespondent naukowy Polskiego Radia, współpracownik BBC i RTÉ.

 Gościem pierwszego odcinka, który został wyemitowany we wtorek, 3 sierpnia br., jest Tomasz Rożek, dziennikarz naukowy, twórca vloga „Nauka. To Lubię”. W roli prowadzącego programu występuje Rafał Motriuk. Tematem przewodnim programu „Zaufaj Nauce” jest rola nauki w naszym życiu. Jego gośćmi będą eksperci zajmujący się popularyzacją nauki, naukowcy, którzy badają postawy wobec nauki, oraz edukatorzy, którzy z pasją kształcą młode pokolenie. Rozmowy są nagrywane w Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu.

Obejrzyj program: www.nauka3m.pl.

− Przed wybuchem pandemii zaufanie do nauki stopniowo spadało. Pod jej wpływem ten negatywny trend się zatrzymał. Polacy zwrócili się ku nauce i zaczęli pokładać w niej nadzieje. Zdajemy sobie jednak sprawę, że to może być tymczasowe. Potwierdzają to zresztą wyniki ostatniej edycji naszego badania, a od wielu lat monitorujemy postawy wobec nauki w ramach projektu State of Science Index – mówi Radosław Kaskiewicz, dyrektor zarządzający 3M w Polsce, twórca videocastu pt. Zaufaj Nauce.

 – Nasza firma wyrosła z nauki, a rdzeniem naszej działalności są badania i rozwój. Dzięki pracom B+R stworzyliśmy ponad 60 tys. produktów, a każdego roku przybywa kolejny tysiąc. Niemal 6 proc. przychodów ze sprzedaży inwestujemy właśnie w prace R&D. Jednocześnie staramy się budować zainteresowanie wokół nauki i inspirować młodych ludzi, by wybierali technologiczną ścieżkę kariery. Stąd pomysł na program pt. „Zaufaj Nauce”. W ten sposób chcemy otwarcie rozmawiać o tym, co zrobić, aby osiągnięcia nauki były zauważane i doceniane oraz jak budować jej pozytywny wizerunek – wyjaśnia Kaskiewicz.

 

Program pt. „Zaufaj Nauce” dostępny jako videocast na stronie https://nauka3m.pl/videocast/ oraz w formacie mp3 na platformach podcastowych:

Spotify: https://s.3m.com/pt9vtc

Google Podcasts: https://s.3m.com/8eun6w

Deezer: https://s.3m.com/36gscn

Podchaser: https://s.3m.com/c6wpxj

Podcast Addict: https://s.3m.com/9snatx

 Twórcą kanału jest firma technologiczna 3M, a pomysłodawcą pro science, agencja PR, która specjalizuje się w działaniach dla i z udziałem środowiska naukowego. W realizację projektu zaangażowana jest Wrocławska Grupa Mediowa oraz agencja Komunikacja Plus z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Kowalskiej 123.

Obejrzyj zwiastun programu: https://nauka3m.pl/podcasts/1-tomasz-rozek-czy-naukowcy-powinni-mowic-jednym-glosem-edukacja-krytyczne-myslenie-wynalazk-zapowiedzi/.

 

Comments

comments

286
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...