3 699 251,50 PLN zebrane na WOŚP za pomocą SMS-ów Premium

Informacja Prasowa - 08.03.2017
16

Dzięki SMS-om premium udało się zebrać na WOŚP aż 3 699 251,50 PLN

Pod wieloma względami ostatni finał WOŚP był wyjątkowy. Nowa telewizja, nowa formuła, ale ciągle ta sama Orkiestra pomagająca wszystkim, którzy tego potrzebują. W tym roku SerwerSMS.pl, wzorem lat ubiegłych, również wsparł Wielką Orkiestrę, jednakże w jeszcze bardziej poszerzonym zakresie – jako integrator SMS-ów typu Premium.

W tym roku współpraca pomiędzy WOŚP, a SerwerSMS.pl jeszcze bardziej się zacieśniła i rozszerzyła prócz udostępnienia narzędzia do masowej wysyłki o obsługę SMS-ów typu Premium. SMS-y Premium to wiadomości o podwyższonym koszcie, co oznacza, że osoba wysyłająca SMS-a na podany numer, świadomie decyduje się na większą opłatę za usługę. W tym roku tylko dzięki takim właśnie wiadomościom udało się zebrać aż 3 699 251,50 PLN! To ogromna suma!

SMS-y Premium sprawdzają się przede wszystkim w przypadku osób, które fizycznie nie są w stanie uczestniczyć w akcji – nie wsparłyby zatem Orkiestry, bo były np. w pracy czy na wyjeździe a jednocześnie bardzo chciały pomóc. To właśnie dla takich osób SMS-y Premium są doskonałym rozwiązaniem. Przez cały czas trwania Finału zainteresowani mogli na bieżąco śledzić kwotę środków zebranych za pomocą SMS-ów, wchodząc na stronę smsnawosp.serwersms.pl.

– Dla nas to również było fantastyczne uczucie, widzieć jak kwota ta rośnie z minuty na minutę. Wszystko to było możliwe także dzięki polskim Operatorom, którzy we współpracy z nami zrzekli się swoich prowizji wynikających z wysyłki tego typu SMS-ów. Całość kwoty (poza VAT-em, który jest podatkiem na rzecz Państwa) przekazana została zatem na rzecz WOŚP – wyjaśnia Edyta Godziek, Content Marketing Manager SerwerSMS.pl

25. edycja WOŚP obfitowała w wiele emocji i przyniosła kolejny rekord uzbieranej sumy, przeznaczonej na pomoc najstarszym i najmłodszym obywatelom. Dla SerwerSMS.pl było to również wyjątkowe wydarzenie, ponieważ współpraca pomiędzy Fundacją została rozszerzona. Włączona została dodatkowa funkcja pozwalająca na komunikację dwukierunkową pomiędzy Fundacją a Sztabami, a także pomiędzy Sztabami i Wolontariuszami. Wszyscy mogli sprawnie informować się o bieżącej sytuacji. Centrala WOŚP za pomocą jednego kliknięcia przekazywała wszystkim Sztabom wiadomości o zmianach, czy inne dodatkowe informacje, a te z kolei mogły na nie odpisywać. Co ważne, wszystkie pojedyncze odpowiedzi widoczne były na Platformie SerwerSMS.pl, co ułatwiało wgląd w każdą z nadesłanych. Identycznie komunikacja wyglądała pomiędzy Sztabami, a Wolontariuszami. Ci pierwsi wysyłali wiadomości organizacyjne, drudzy zaś mogli na nie odpisywać informując o zbiórkach, ewentualnych problemach itd.

– Za sprawą SerwerSMS.pl juz od kilku lat możemy przypominać sztabom o zbliżających się, ważnych terminach, dzięki czemu ich zapracowani szefowie na bieżąco dostają wszystkie najważniejsze informacje ułatwiające im pracę. SMS to też bardzo szybka i jednocześnie osobista forma podziękowania za ich pracę, którą wykonują na rzecz innych. Za pomocą wiadomości tekstowych komunikujemy się także z naszymi wolontariuszami – dbamy o ich bezpieczeństwo, informujemy o nagłych załamaniach pogody, przypominamy o ciepłych napojach, czy tak potrzebnym w tym dniu uśmiechu. Po rozliczeniu wysyłamy im również informację o kwocie, którą zebrali i jeszcze raz bardzo dziękujemy za ich zaangażowanie – opowiada Mariusz Przybylski, koordynator działu Sztabów w Fundacji WOŚP.

Taka dwukierunkowa komunikacja poprawiła wszystkim komfort pracy, co także ułatwiło i przyspieszyło zbieranie danych o pozyskanych kwotach, a czego wynikiem były na bieżąco aktualizowanie i przekazywane mediom informacje na temat sumy zgromadzonych środków.

– Logowanie się do systemu zdecydowanie ułatwia pozyskiwanie informacji na bieżąco. Nie ma porównania do funkcjonującego jeszcze kilka lata temu systemu odczytywania poszczególnych smsów, które przychodziły tradycyjną metodą na wskazany przez nas numer. Nowy system jest o wiele bardziej czytelny, przyjazny w użytkowaniu i zdecydowanie mniej czasochłonny. Aktualizacji kwoty możemy dokonywać w zasadzie w czasie rzeczywistym – mówi Dorota Pilarska, księgowa Fundacji WOŚP.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 15 stycznia na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

 

Comments

comments

16
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...