27 odsłona  „Projektu Wojownik”

Informacja Prasowa - 16.02.2021
282

27 odsłona  „Projektu Wojownik”

23 i 24 lutego br. zaplanowana została 27 odsłona  „Projektu Wojownik” – zajęć edukacyjno sportowych dla weteranów działań poza granicami państwa. Tym razem uczestnicy spotkają się w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej.

Trening poprowadzi czołowy polski zawodnik MMA w wadze ciężkiej Daniel Omielańczuk, wielokrotny Mistrz Polski w Muay Thai. Aktualnie Daniel jest zawodnikiem jednej z najlepszych federacji mieszanych sztuk walki na święcie ACA, która słynie przede wszystkim z bardzo wysokiego poziomu sportowego zawodników i świetnie zestawianych walk. Omielańczuk wcześniej walczył także w rodzimym KSW oraz najlepszej lidze świata w UFC.

Wśród prowadzących zajęcia znalazł się także świetny trener mistrzów, instruktor klubowy Aligatores Fight Club i WCA Fight Team, czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu BJJ. Weteranów przeszkolą także żołnierze z 18 Dywizji Zmechanizowanej – zawodnik Armia Fight Night szer. Sylwester Miller oraz świetny kickbokser szer. Maciej Garbaczewski.

Cykliczne spotkania weteranów w jednostkach wojskowych w całej Polsce, polegają na seminariach i treningach z mieszanych sztuk walki tzw. MMA (Mixed Martial Arts), które prowadzą czołowi polscy zawodnicy.

Celem inicjatywy jest przede wszystkim aspekt integracji środowiska weteranów przy bezpośrednim kontakcie ze sportem, a także kształtowanie pasji, która rozładowuje emocje i nadmiar adrenaliny z jaką zmagają się żołnierze powracający z misji. Uczestnicy mają okazję do sprawdzenia siebie, swojej  odporność fizycznej  i motorycznej oraz do przekonania się że nie ma rzeczy niemożliwych a ograniczenia pozostają często tylko w głowie.

„Projekt  Wojownik” został objęty Patronat honorowy  minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Tekst: por. Jacek Domański
Grafika: Piotr Lisowski

Comments

comments

282
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...