2. etap Bałtyckiej Odyseji – wydmy śmieci

Informacja Prasowa - 26.02.2020
194

2. etap Bałtyckiej Odyseji - wydmy śmieci

Blisko 50 worków śmieci zebranych na plaży pomiędzy Dziwnowem a Dźwirzynem – to efekt II edycji Bałtyckiej Odysei. W akcji, która odbyła się 22 i 23 lutego, wzięło udział około 40 wolontariuszy z Wrocławia, Poznania, Szczecina, Kamienia Pomorskiego, a także z terenu gmin Dziwnów i Rewal.  

Tym razem Matka Natura pokazała swoją siłę: wiał silny wiatr, padał deszcz, ale nie przeszkodziło to uczestnikom Bałtyckiej Odysei w przejściu kolejnych 50 km plażą w walce o mniej plastiku w środowisku. – Pokazaliśmy, że da drodze do czystości planety nie są nam straszne żadne przeszkody – mówi Przemysław Przybylski rzecznik prasowy Credit Agricole.

Uczestnicy drugiego etapu marszu zwrócili uwagę, że najwięcej śmieci jest na wydmach i przylegających do nich lasach.  – Niezbędne jest, aby samorządy i Lasy Państwowe zorganizowały profesjonalne zbiórki sprzątania wydm i lasów, po których nie wolno przecież chodzić – mówi Dominik Dobrowolski pomysłodawca i koordynator akcji, i dodaje, że warto też wydmy dodatkowo zabezpieczyć, aby nikt tam nie mógł wejść.

 

– Oczywiście śmiecą „turyści”, ale brak jest w Polsce jakiegokolwiek skutecznego rozwiązania prawnego, np wysokiej kaucji lub opłaty recyklingowej, które zachęciłoby ludzi do odnoszenia pustych opakować do sklepów. Powinno to obejmować również duże butelki z plastiku – dodaje Julia Rokicka ekolożka z Wrocławia.

 

Kolejna edycja Bałtyckiej Odysei odbędzie się 28 i 29 marca między Dźwirzynem a Mielnem. Chętni do przyłączenia się do akcji i kolejnych edycji proszeni są o zapisy: [email protected]

Współorganizatorami Bałtyckiej Odysei są: ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, bank Credit Agricole, EFL i Fundacja PlasticsEurope Polska. Akcja „Bałtycka Odyseja” odbywa się w ramach naszej kampanii edukacyjnej #mniejplastiku.

Comments

comments

194
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...