Nielsen przetestował jakość danych Cloud Technologies. Wyniki znacznie powyżej średniej rynkowej

Informacja Prasowa - 22.03.2018
8

Nielsen przetestował jakość danych Cloud Technologies. Wyniki znacznie powyżej średniej rynkowej

O tym, że Cloud Technologies analizuje aktywność internautów z niemal całego świata wiadomo nie od dziś. Jedna z największych hurtowni danych na świecie przetwarza już ponad 12 miliardów anonimowych profili internautów z 200 państw świata. Dane firmy Cloud Technologies zostały zweryfikowane i potwierdzone przez niezależną firmę badawczą Nielsen, za pomocą narzędzia Digital Ad Ratings, które stanowi rynkowy standard pomiaru widowni kampanii internetowych. DAR wykazał, że jakość danych polskiego lidera Big Data marketingu znacznie przewyższa średnią rynkową.

Cloud Technologies – dostawca danych najwyższej jakości

Jakość danych demograficznych dostarczanych przez Cloud Technologies na platformie OnAudience.com została zweryfikowana w niezależnym badaniu Nielsen Digital Ad Ratings, a jego wyniki właśnie ujrzały światło dzienne i potwierdzają, że zbadane dane przewyższają średniorynkowe rezultaty, a różnicie sięgają od 20 do niemal 50 punktów procentowych – Cieszy nas, że kolejna firma zdecydowała się na weryfikację przez Nielsen Digital Ad Ratings jakości dostarczanych przez siebie danych demograficznych. Rosnąca ilość uczestników rynku wykorzystujących DAR do weryfikacji digitalowych kampanii reklamowych pokazuje, że to rozwiązanie doskonale odpowiada na zgłaszaną przez rynek potrzebę monitorowania skuteczności kampanii online na kolejnych poziomach ich realizacji – komentuje Justyna Porębska, Digital Projects Manager, Nielsen Audience Measurement Polska

80% odsłon reklam dotarło do wybranej grupy

By lepiej zrozumieć, co oznaczają te wyniki, przyjrzyjmy się metodologii stosowanej w badaniu Digital Ad Ratings. Korzystając z globalnej bazy danych kampanii reklamowych mierzonych m.in. pod kątem dotarcia do grup docelowych, Nielsen określa średnie wartości dla konkretnych segmentów w wybranych regionach świata. Wartość procentowa wskaźnika określa trafność wyświetlenia reklam użytkownikom określonym w podziale na płeć i grupy wiekowe. W przypadku segmentu „mężczyzna”, benchmark wynosił 62%, natomiast Cloud Technologies osiągnął wynik na poziomie ponad 80%, co oznacza, że w badanym segmencie 80% odsłon reklam dotarło do wybranej grupy, czyli mężczyzn w wieku 13+. W przypadku kobiet, dokładność platformy DMP OnAudience.com należącej do Cloud Technologies, jest równie imponująca. Przy benchmarkach na poziomie 54% (kobiety 13+, dla desktopów) OnAudience.com może pochwalić się prawie 80% dokładnością.

Dane polskiej firmy wykazały się wysoką jakością również w określaniu wieku internautów, osiągając w segmencie 18-24 lat wynik około 65%. przy benchmarku na poziomie 25% w kampaniach realizowanych na desktopach. Z kolei w segmencie 25-34 lat benchmark na desktopach wynosił 27%, a dane Cloud Technologies osiągnęły wynik ponad 75%. Jakość naszych danych jest dla nas kwestią o strategicznym znaczeniu. Dlatego też rozwijamy własne technologie do analizy i weryfikacji danych oraz posiadamy restrykcyjne procedury wewnętrzne, które zapewniają wysoki poziom kontroli nad przetwarzanymi zasobami. Jakość danych jest kluczowym czynnikiem z punktu widzenia naszych klientów. Dla nas równie istotna jest natomiast ochrona danych i zapewnienie prywatności internautom. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy analizy prawne oraz audyt w związku z wejściem w życie nowych przepisów związanych z ochroną danych osobowych, czyli RODO. Projektując naszą platformę danych OnAudience.com od początku podążaliśmy zgodnie z wytycznymi „privacy by design” i dlatego dużą wagę przywiązujemy do anonimizacji danych. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani na nadchodzące zmiany prawne. – tłumaczy Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies.

Rynkowe realia

Jakość danych o internautach, z których firmy, na co dzień korzystają w działaniach marketingowych, mimo sporego postępu technologicznego nadal wymaga ciągłego dopracowywania. Nasuwa się więc pytanie, jak mocno jakość cyfrowych informacji przekłada się na efektywność prowadzonych działań? — W realizacji kampanii online dla klientów dane mają kluczowe znaczenie. Im lepsze jakościowo, tym bardziej efektywne stają się działania digitalowe. Kierując reklamy do wiarygodnych segmentów mamy pewność, że budżet reklamowy zostanie wykorzystany z maksymalną skutecznością – mówi Marcin Filipowicz, wiceprezes Audience Network specjalizującej się w data consultingu. Jego zdaniem bez jakościowych danych targetowanie reklam przypomina ruletkę. – Nie łudźmy się. Nie można mówić o Big Data marketingu, jeśli operujemy na wątpliwych informacjach. Dobre źródło oznacza dobre wyniki, a wysokiej jakości dane są warunkiem dalszego rozwoju rynku – dodaje Marcin Filipowicz.

Comments

comments

8
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...