NAVAL – Chłopaki z Marsa. Historia przyjaźni

Informacja Prasowa - 20.05.2020
290

NAVAL - Chłopaki z Marsa. Historia przyjaźni

NAVAL
CHŁOPAKI Z MARSA. Historia przyjaźni

 GROM to nie jest logo, nazwa obiektu, muru czy uzbrojenia.
GROM tworzą ludzie – ludzie z ogromną pasją.

Twórca GROM-u Generał Petelicki wiedział, że aby stworzyć tak elitarną jednostkę nie wystarczy przebrać ludzi w wypasione mundury, berety, wyposażyć w uzbrojenie, którego zazdrościł nam świat. Aby powstała nowa żołnierska jakość najważniejsza była zmiana mentalna.

Naval opowiada właśnie o takich ludziach, którzy z pasją, wielkim uporem, determinacją ową przemianę przeszli. Stali się elitą, zostali uznani za najbardziej skutecznych żołnierzy jednostek specjalnych. Ta książka to ukłon w stronę wszystkich tych, którzy przyczynili się do powstania nowej wojskowej jakości w naszym kraju.

To kolejna już książka Navala, która jest kontynuacją cyklu wspomnień z działań na wodach Zatoki Perskiej i Iraku. Chłopaki z Marsa znowu lądują w Iraku, misja stabilizacyjna przekształca się w brutalną wojnę. Nadżaf, Faludża, Mosul czy Karbala stały się miastami, w których trwały regularne bitwy. Wszędzie tam był GROM, po piętnastu latach przyszedł czas na opowieść, czas na prawdę  o tamtej rzeczywistości.

Z okazji 30-lecia JW GROM powstała piosenka Chłopaki z Marsa promująca książkę.

Limitowaną edycję książki z płytą zawierającą tę piosenkę można kupić na swiatksiazki.pl  bit.ly/3cvrzey

Link na YT: https://www.youtube.com/watch?v=acgh-2mNynI&fbclid=IwAR3UPrIHZyLK1tvkK-5tSslCnRw4WOQOr-Hkg-44Q7coUAurPoLbn-1eHbY

O autorze:

NAVAL – służył w GROM-ie przez czternaście lat jako operator w zespole bojowym. Sporą część tego czasu spędził na misjach zagranicznych w Zatoce Perskiej, Iraku i Afganistanie. Za swoją służbę był wielokrotnie odznaczany, w tym najwyższymi odznaczeniami wojskowymi, jakie można otrzymać  w Polsce za czyny bojowe poza granicami kraju, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego, Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego i Złotą Odznaką GROM-u. Był pierwowzorem postaci GROM-owca do gry komputerowej Medal of Honor. Warfighter.

Prowadził program survivalowy „Ekspedycja – odkrywcy drugiej natury” (emitowany na antenie Discovery Channel Polska).
Jest autorem książek: Przetrwać Belize, Ostatnich gryzą psy, Zatoka, Camp Pozzi oraz poradnika treningowego Ekstremalnie.

Comments

comments

290
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...