Żywiec Zdrój przekazał środki na odbudowę Parku Miejskiego w Żywcu

Informacja Prasowa - 09.11.2017
139

Żywiec Zdrój przekazał środki na odbudowę Parku Miejskiego w Żywcu

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Urząd Miasta Żywiec Marcin Damaszk – dyrektor fabryki Żywiec Zdrój w Jeleśni – przekazał na ręce Burmistrza Antoniego Szlagora symboliczny czek o wartości 60 tysięcy złotych. Środki te zostaną przeznaczone na odnowę drzewostanu, który uległ zniszczeniu podczas październikowych nawałnic.

Miasto Żywiec ucierpiało na skutek przechodzącego przez Polskę na początku października orkanu Ksawery. W żywieckim Parku Miejskim zniszczeniu uległa wtedy znacząca część drzewostanu. Pod koniec miesiąca miasto nawiedziła kolejna nawałnica przewracając 20 drzew i uszkadzając jeden z mostów. Przekazane przez Żywiec Zdrój środki zostaną przeznaczone na zakup 115 drzew: buków, klonów, lip, akacji i dębów, które na wiosnę przyszłego roku zostaną posadzone w Parku Miejskim.

Deklaracja wsparcia przy odnawianiu drzewostanu Parku Miejskiego jest wynikiem realizowanej przez Żywiec Zdrój strategii podwójnego zobowiązania, która zakłada nie tylko rozwój biznesu, ale też adresowanie potrzeb społecznych. Żywiec Zdrój od blisko 10 lat prowadzi również program „Po stronie natury”, w ramach którego wspólnie z partnerami posadzono miliony drzew przyczyniając się do odnowy beskidzkich lasów.

Comments

comments

139
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...